Aplikacje mobilne – warto je mieć

0
1234

Smartfony stały się integralną częścią życia zarówno na lądzie, jak i na morzu. Jedni je kochają, inni nienawidzą, ale faktem jest, że czasem trudno się bez nich obejść. W niniejszym artykule przedstawiamy listę 6 darmowych aplikacji, które przydadzą się na morzu i to nie tylko zawodowym marynarzom, ale również amatorom morskich wycieczek. Co może przydać się żeglującym posiadaczom smartfonów?

 

1. ITF Seafarers – Infolinia dla marynarzy

ITF (Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu) to organizacja, która oferuje ważną darmową aplikację dla marynarzy o nazwie „ITF Seafarers”. Dzięki niej można wyszukać informacje o statkach, dane kontaktowe filii i inspektoratów ITF oraz infolinie. Informacje pochodzą bezpośrednio z systemu scentralizowanego ITF i dlatego są na tyle aktualne, na ile to możliwe. Aplikacja jest dostępna zarówno dla użytkowników iPhone i Androida.

 

Wersja dla iPhone

Wersja dla Androida

 

2. ITF Shore Leave

Każdy kiedyś musi zejść na ląd. Dzięki tej aplikacji dowiemy się, gdzie znajdują się centra pomocy wraz z zapleczem, gdzie można odpocząć, zasięgnąć porady, skorzystać z pomocy czy skontaktować się z rodziną. To szczególnie przydatna aplikacja dla marynarzy (i nie tylko), którzy schodzą na ląd, gdy statek jest w porcie.

 

Wersja dla iPhona

Wersja dla Androida

 

3. Maritime World Ports – baza portów

Aplikacja oferuje bazę portów morskich z całego świata. Możesz wyszukać żądany port poprzez konkretny kraj, lub skorzystać z podpowiedzi wyszukiwania. Aplikacja zawiera również takie informacje jak wielkość i rodzaj portu, głębokość wody itp.

Wersja dla iPhona

Wersja dla Androida

 

4. Duolingo – do nauki języków

To ciekawa aplikacja, dzięki której żeglarze i marynarze nie będą musieli przejmować się barierą językową. Nie wszędzie można porozumieć się po angielsku, zatem warto znać podstawowe zwroty w innym języku. Dzięki Duolingo nauka języków obcych jest łatwa i przyjemna.

 

Wersja na iPhona

Wersja na Androida

 

5. Seabook

To świetna aplikacja do nauki podstaw żeglugi i istotnych informacji o morzu.

 

Wersja na iPhona

Wersja na Androida

 

 

6. Maritime Calculator

 

Jest to proste narzędzie z pewnością przyda się nawigatorom. Aplikacja zawiera kilka użytecznych funkcji m.in. oblicza ETA, pozycję, kierunek wiatru itp.

 

Wersja na iPhona

 

Tłum. Izabela Kaleta

Źródło: www.marineinsight.com

 

 

 

 

Komentarze