Afterguard: innowacyjne okulary regatowe

0
1059

Wyścigi żeglarskie niesamowicie ewoluowały na przestrzeni ostatnich lat i obecnie wykorzystują technologie, o których do niedawna mogliśmy tylko pomarzyć. Firma Afterguard wprowadziła właśnie na rynek pierwszy na świecie wyświetlacz typu Haeds-Up dla nie tylko zawodowych żeglarzy.

Różnica między zwycięzcą a przegranym jest taka, że zwycięzca posiada umiejętność dostosowania swojego planu do stale zmieniających się warunków zewnętrznych i poczynań konkurencji – musi to robić również szybciej niż rywale. Uzyskanie odpowiedniej informacji na czas może przechylić szalę zwycięstwa. 

System Afterguard, ze swoją opatentowaną technologią, zapewnia nam te informacje w najszybszy dostępny sposób – poprzez łączenie systemu stosowanego przez pilotów myśliwców z danymi z urządzeń dostępnych na jachcie, co daje najlepszy wymierny obraz sytuacji, podany w skrócie na małym wyświetlaczu zamontowanym na okularach przeciwsłonecznych, które wytrzymają nawet najtrudniejsze warunki (choć oczywiście są tak samo lekkie i wygodne, jak zwykłe okulary).

Liczba ekranów i funkcje, które są dostępne dla użytkownika:

– Start Sequence: jeden rzut oka wystarczy, by użytkownik miał pewność, gdzie jacht znajduje się w stosunku do linii startu. Uwolni to załogę od konieczności skupiania się na prędkości i konkurentach, co zapewni doskonały start. Jest to możliwe dzięki specjalnemu miernikowi, który wykorzystuje aktualny kurs i prędkość jachtu, aby obliczyć dokładną ilość czasu, jaka pozostała jachtowi do pokonania linii startu dokładnie podczas wystrzału.

– Performance Dashboard: wyświetla najpotrzebniejsze informacje, m.in.: prędkość łodzi, kąt wiatru (rzeczywisty i pozorny), VMG, głębokość.

 – Virtual Tactitian: poprzez śledzenie wzroku użytkownika i połączenie go z danymi systemu, użytkownik będzie mógł podjąć decyzje taktyczne w ułamku sekundy, bez potrzeby opierania się na kompasie, mapach itd. Użytkownik będzie w stanie spojrzeć na inny jacht i ocenić, jak daleko się znajduje i czy jest wystarczająca odległość do bezkolizyjnego minięcia przeciwnika.

 

System Afterguard używa CCU (Central Comminications Unit), który pobiera dane z umieszczonej na jachcie elektroniki, przetwarza je, a następnie przesyła do lekkich, ważących jedynie 60 gramów, okularów załogi. Bateria wytrzymuje 4-6 godzin pracy, a spolaryzowane soczewki sprawiają, że system sprawdza się idealnie w każdych warunkach pogodowych.

Pełny system Afterguard jest dostępny w promocyjnej cenie 1899$ do końca kwietnia, później cena wzrośnie do 2499$.

Ross Macdonald, podwójny medalista olimpijski w żeglarstwie, powiedział: „HUD widziano po raz pierwszy na pokładzie jachtu podczas Pucharu Ameryki. Zazwyczaj tak przełomowa technologia nie nadaje się dla klas wyścigowych. System Afterguard to jeden z tych, który się nadaje.”

Alex Moret, założyciel Afterguard: „Technologia HUD w systemie Afterguard została sprawdzona w wymagającym środowisku przez pilotów sił specjalnych, agencje kosmiczne, kierowców wyścigów NASCAR. Każdy, kto próbował halsu na zatłoczonej linii startowej może ocenić, czy środowisko testowe było właściwe.”

Więcej informacji na: http://afterguard.co 

 

Tłum. Izabela Kaleta

Źródło: http://afterguard.co/ 

 

 

 

Komentarze