Sunreef Yachts przedstawia pierwszy super jacht z serii Carbon Line – Sunreef 80 LEVANTE

0
557
 
 
Sunreef Yachts – światowy lider w projektowaniu luksusowych jachtów typu “custom made”, o długości od 60 do ponad 200 stóp, kontynuuje dynamiczny rozwój w dziedzinie produkcji dużych jednostek. Pierwszy katamaran marki Sunreef z serii Carbon Line to superjacht o lekkim kadłubie zapewniający wysokie osiągi i prędkość. Jego światowa premiera będzie miała miejsce na prestiżowych targach jachtowych w Cannes.
Sunreef Yachts

Sprzedany klientowi z Europy Zachodniej, nowy Sunreef 80 LEVANTE został zbudowany z lekkich materiałów kompozytowych używanych w przemyśle aeronautycznym. Dodatkowo sprzęt i wyposażenie jachtu starannie wybrano tak, aby jego waga nie przekroczyła 45 ton. Powierzchnia ożaglowania na kursach nawietrznych równa się 340 m², a uważnie zaprojektowana, wydłużona i sportowa sylwetka pozwala zredukować do minimum opór powietrza i wody.

Sunreef Yachts

Sunreef 80 LEVANTE został stworzony do szybkiej żeglugi na poziomie 15 węzłów, prędkość maksymalną na żaglach szacuje się na ponad 20. Wszystkie elementy zostały wykonane z najlepszych dostępnych na rynku materiałów syntetycznych dla jachtów żaglowych, Genua i Grot z materiału D4 Vectran, a Gennaker z Cuben Fiber. Sterowanie jachtem jest niezwykle proste, bez względu na warunki pogodowe. Dzięki systemowi 12 tensometrów zamontowanych na maszcie, olinowaniu stałym, kabestanach i talii grota, umożliwiającemu badanie obciążenia powstającego podczas żeglugi, kapitan może w każdej chwili sprawdzić parametry i odpowiednio ustawić żagle, co pozwala na osiąganie maksymalnej prędkości przy utrzymaniu bezwzględnego bezpieczeństwa jachtu. Dane z systemu są zapisywane w tzw. „czarnej skrzynce”, do której inżynierowie Sunreef Yachts mają stały dostęp i mogą monitorować prędkość jachtu przy różnych warunkach pogodowych. Takie rozwiązanie pozwoli na jeszcze precyzyjniejsze obliczenia powierzchni i typu ożaglowania na wszystkich katamaranach żaglowych Sunreef Yachts.

Sunreef Yachts

Jachtem Sunreef 80 LEVANTE może wygodnie podróżować cała rodzina wraz z 3 – 4 osobową załogą. Po raz pierwszy kabina armatorska mieści się na głównym pokładzie na jachcie z gamy Single Deck. Oprócz niej na wewnętrznym pokładzie znajduje się jadalnia, sterówka i strefa wypoczynkowa/lounge. Podobnie jak na wszystkich katamaranach Sunreef, kokpit, pokład słoneczny oraz flybridge zostały wyposażone w duże stoły obiadowe, wygodne kanapy i materace do opalania oraz liczne wyposażenie zabawki wodne.

Sunreef Yachts

Dzięki przestronnemu wnętrzu i doskonałych osiągom Sunreef 80 LEVANTE jest idealnym wyborem na rodzinny czarter przez biuro czarterowe Sunreef Yachts Charter

Komentarze