Sunreef 114

0
1547

Po dwóch latach od zamówienia przez Europejskiego właściciela mega katamaranu żaglowego Sunreef 114, jacht został z sukcesem zwodowany, a następnie wykończony w stoczni Sunreef Yachts w Gdańsku.

Sunreef 114 jest drugim największym katamaranem jednomasztowym na świecie i trzecim pod względem wielkości wielokadłubowcem żaglowym na świecie.

CHE jest super jachtem o bardzo wysokiej dzielności morskiej, mogącym osiągnąć prędkości do 20 węzłów dzięki opływowej sylwetce, cienkim i aerodynamicznym kadłubom, co razem sprawia, iż katamaran płynie lekko i zwinnie. Dzięki długiemu i głębokiemu kilowi oraz niskim burtom, jacht może szybko złapać wiatr w żagle i łatwo zwiększyć prędkość. Kolejną cechą przyczyniającą się do osiągania dużych prędkości jest imponująca powierzchnia żagla z materiału D4, stosowanego dlajachtów regatowych.

Katamaran wyposażony jest w najbardziej zaawansowane technologie, takie jak: zastosowanie steru strumieniowego w celu ułatwienia manewrów, łatwego cumowania i najlepszy system nawigacji oraz komunikacji stosowany przy dużych jednostkach: Navnet 3D / Furuno.

WNĘTRZE:

Górny pokład
Salon z dużą jadalnią dla 8-10 osób wyposażony w wygodne kanapy, stół obiadowy, stolik kawowy i liczne szafki. Po prawej, obok jadalni, znajduje się przestronna, w pełni wyposażona kuchnia z dodatkową spiżarnią, oddzielona od salonu ścianą ze szkła i drewnianymi żaluzjami, co zapewnienia gościom pełną intymność w części salonowej. Duży 50′ LED TV 1080 Full HD Samsung jest zamocowany na szklanej ścianie i oferuje wspaniałą rozrywkę dla gości czarterowych. W części przedniej po prawej znajduje się sterówka w pełni wyposażona w sprzęt Navcom oraz 2 fotele kapitańskie. Panoramiczne okna wokół całego górnego pokładu zapewniają naturalne doświetlenie całej powierzchni pokładu, tj 60 m2 oraz piękne widoki.

Dolny pokład
Przedni kadłub:

  Część rufowa i śródokręcie:

 • Kabina dla gości z dwoma łóżkami, telewizorem 32 ’ LED Samsung oraz prywatną łazienką z prysznicem, dyskretnie oświetloną bocznymi światłami ledowymi w suficie i ścianach.
 • Dodatkowa kabina dla gości wraz z łazienką z możliwością rozłożenia drugiego łóżka typu „pullman”

 

  Część dziobowa – tylko dla załogi

 • Kabina kapitańska na śródokręciu
 • Kabina dla załogi z dwoma łóżkami
 • Salon dla załogi wraz z sofami, stołem, telewizją oraz osobnymi schowkami
 • Łazienka z niezależną toaletą
 • Dodatkowa kabina z dwoma łóżkami piętrowymi w forpiku, dostępna od zewnątrz.

Wejście do części dla załogi na dolny pokład znajduje się tuż przy sterówce i kuchni, co gwarantuje załodze łatwy i szybki dostęp do tych dwóch najważniejszych miejsc pracy.

Tylni kadłub:

  Cześć rufowa:

 • Dwie, identyczne kabiny wyposażone w telewizory 32′ LED, zewnętrzny schowek oraz oddzieloną łazienkę z prysznicem.
 • Większe pomieszczenie gospodarcze z dużą lodówką, chłodziarką do wina na 200 butelek oraz schowkiem.

Część dziobowa i śródokręcie – prywatna cześć armatorska z osobnym wejściem

Wyposażona w telewizję LED 37′ TV oraz DVD, dwa pojedyncze łóżka z szafkami nocnymi, duże biurko, półki na książki, pełnowymiarowe szafy oraz duże lustro – wygodna kabina z widokiem na wodę poprzez panoramiczne okna. Ponadto, łazienka z prysznicem, osobnym wejściem do toalety, a w części środkowej łazienki – dwie umywalki, dla niej i niego, wraz z półkami, otoczone dyskretnym oświetleniem.

Dostępne wyłącznie od zewnątrz:

dodatkowa kabina z łazienką dla załogi

WYKOŃCZENIE WNĘTRZ

Ponadczasowy i nowoczesny styl wnętrz wybrany dla tego super jachtu przez dekoratorów wnętrz Sunreef przy bliskiej współpracy z właścicielami, składa się z połączenia szarej skórzanej tapicerki oraz mebli, ścian i podłóg wykonanych z litego drewna bambusowego w ciepłym odcieniu karmelowym. Całość dopełniają błyszczące turkusowe elementy, takie jak duży stół w salonie, stolik w kąciku kawowym czy dekoracyjne poduszki na w salonie i na kokpicie. Pokład kokpitu i flybridge pokryty został drewnem tekowym. Główny pokład jest powierzchnią w całości otwartą i niesłychanie przestronną, salon i kuchnia oddzielone są wyłącznie szklaną ścianą, w której mieści się olbrzymi telewizor LED. Drewniane rolety pozwalają na oddzielenie tych przestrzeni wedle życzeń właścicieli. Panoramiczne okna w salonie i kabinach potęgują wrażenie jasności i przestronności wnętrz.

ZEWNĘTRZE:

 

  Kokpit:

 • Część jadalna z dużym stołem i kanapą oraz kameralny salon po przeciwnej stronie
 • Garaż na łódź żaglową lub motorową pod kanapą na rufie
 • Duża platforma ruchoma w części rufowej przeznaczona dla głównego pontonu motorowego
 • Zewnętrzny schowek przeznaczony do przechowywania sprzętu wodnego oraz do nurkowania
 • Łatwy dostęp do wody z platformy za pomocą hydraulicznie opuszczanej drabiny
 • Powierzchnia kokpitu: 103 m2

 

  Pokład słoneczny:

 • Główna sterówka z pełnym wyposażeniem komunikacyjnym i nawigacyjnym regulująca ożaglowanie i olinowanie katamaranu
 • Część jadalna z kanapami i pełnowymiarowym stołem obiadowym dla 8-10 osób
 • Leżaki
 • Powierzchnia pokładu słonecznego: 55m2

 

Specyfikacja

Materiał aluminium, maszt oraz bom z włókien węglowych
Długość 34 m
Szerokość 12.8 m
Zanurzenie 2.5 m
Wyporność 115 T
Wysokość masztu 47 m
Powierzchnia grota 390 m2
Genaker 415.00 m2
Genua 210.00 m2
Solent 100.00 m2
Storm Jib 25.00 m2
Silniki 2 x 455 HP Cummins
Zbiorniki paliwa 2 x 9000 L
Zbiorniki wody 2 x 2650 L
Klasyfikcja Bureau Veritas i MCA
Projekt Wnętrz Sunreef Yachts
Projekt kadłuba Sunreef Yachts>

Komentarze