„Sterniku co teraz?”

0
605


Książka „Sterniku co teraz?” została oparta na serii artykułów z popularnego
miesięcznika „Yachting Monthly”. Zawiera opisy różnego rodzaju trudnych sytuacji, które naprawdę zdarzyły się na wodzie, z zakresu praktyki morskiej, nawigacji oraz umiejętności podejmowania decyzji. Podpowiada, w jaki sposób myśleć w sytuacji kryzysowej oraz zanim do niej dojdzie, dzięki czemu, gdyby zdarzyła się naprawdę, można będzie działać w sposób spokojny i metodyczny.

W książce można znaleźć wiele przydatnych rad i wskazówek, a zrozumienie sztuki żeglarskiej ułatwiają liczne mapy, diagramy, wykresy i kolorowe fotografie. Każdy z rozdziałów kończy się pytaniem: A co ty byś zrobił w tej sytuacji? Czytelnik może sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, a prawidłowej odpowiedzi udzielają eksperci.

Od trafności i szybkości decyzji sternika zależy często los jachtu i załogi, a zdarza się, że wariantów postępowania jest wiele. Spokojne przemyślenie sytuacji na wodzie zanim zdarzą się naprawdę, sprawi że później sternik będzie bardziej pewny siebie, a żegluga bezpieczniejsza.

BILL ANDERSON żegluje od 50 lat. Jest członkiem RYA od roku 1972, kiedy zakończył karierę w marynarce wojennej. Jako dyrektor ds. szkolenia prowadził kursy i egzaminy na stopnie kapitańskie. 

CHRIS BEESON jest redaktorem „Yachting Monthly”. Żegluje od ponad 30 lat
na różnych jachtach jedno- i wielokadłubowych, na laserach i żaglowcach klasy J.
Ma na swoim koncie ponad 40 000 mil morskich, w tym rejsy transatlantyckie, 
regaty Fastnet Race oraz wyścig non stop dookoła Wielkiej Brytanii i Irlandii. 

 

Autor: Bill Anderson   Chris Beeson   

ISBN 978-83-7020-497-6
format: 12 x 19 cm
stron 104
wydanie 1.
przeklad: Krzysztof Mika
oprawa: miękka, foliowana

 

http://www.almapress.com.pl/product.php?id=852

Komentarze