„Sternik jachtowy i ISSA – podstawowy podręcznik żeglarstwa morskiego” + CD

0
1016

„Sternik jachtowy i ISSA – podstawowy podręcznik żeglarstwa morskiego” to kolejny, niezwykle udany podręcznik kapitana Piotra Lewandowskiego. Można się chyba pokusić o stwierdzenie, że jest to najlepsza książka tego autora. W lutym ukazało się drugie wydanie podręcznika, co może świadczyć o dużej jego popularności.

Podręcznik ten będzie bardzo pomocny podczas szkoleń żeglarskich, zarówno dla kursantów jak i dla instruktorów. Autor podręcznika potrzebował tylko lekko ponad 100 stron aby zawrzeć absolutne podstawy, najistotniejsze informacje przydatne do zdobycia wiedzy przyszłym sternikom. Cała ta teoria przeplatana jest rysunkami i zdjęciami, które bardzo ułatwiają zrozumienie i utrwalenie najbardziej zawikłanych zagadnień.

Oczywiście jak w każdy podręcznik Piotra Lewandowskiego i ten musi zawierać płytę CD. Na płycie tej znajdują się liczne animacje, przykłady, zadania z nawigacji terestrycznej i tak często pomijanej zadania z nawigacji pływowej. Na płycie znajdziemy krótkie filmy z ratownictwa, animacje z sygnalizacji. Wysłuchamy komunikatów pogodowych, czy sygnałów dźwiękowych  podczas ograniczonej widoczności.

 

Książka jest dostępna w Księgarni Morskiej.

Katarzyna Koj

Źródło: http://www.ksiegarniamorska.pl

Komentarze