Rozstrzygnięcie konkursu „Pisz i płyń”!

0
623

Konkurs organizowany przez portal SailBook.pl w ramach regat SailBook Cup 2013 pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Honorowego Konsula Szwecji w Gdańsku oraz Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Parterami projektu są Miasto Pruszcz Gdański, Gmina Cedry Wielkie i Gmina Pruszcz Gdański.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom za zainteresowanie naszym konkursem oraz za chęć podzielenia się z nami swoimi wyobrażeniami i doświadczeniami związanymi z morzem. Dziękujemy także nauczycielom za zaangażowanie i opiekę merytoryczną nad nadesłanymi pracami.

Morze przedstawiane w pracach zyskiwało bardzo różne oblicza, znalazło się w nim miejsce zarówno dla postaci fantastycznych m.in. nimf wodnych, syren, duchów, krakenów, bohaterów z mitologii itp., jak i bohaterów współczesnych, dla których woda stanowiła często przestrzeń rozgrywających się dramatów życiowych i chwil radości. Nie zabrakło wątków żeglarskich, rozterek miłosnych, rozważań filozoficznych czy elementów historycznych. Potwierdziło się więc, że żeglarstwo jako sport i jako pasja dla każdego może oznaczać coś innego i każdy może odnaleźć w nim coś dla siebie.

Z nadesłanych aż 51 prac jury, w skład którego wchodzą: Bogusław Witkowski – prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, Zbigniew Ptak – kierownik Biura Rozwoju Dróg Wodnych w Urzędzie Marszałkowskim, Bohdan Sienkiewicz – dziennikarz, marynista, popularyzator edukacji morskiej i wychowania morskiego młodzieży, oraz redakcja portalu SailBook.pl – Aleksandra Warecka i Jacek Zieliński; wyłoniło dziewięciu zwycięzców, po trzech z każdej ze szkół biorących udział w konkursie. Oprócz przewidywanych nagród postanowiliśmy wyróżnić jeszcze sześć prac, które uznaliśmy za wyjątkowo interesujące.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

 

Pruszcz Gdański

I  Justyna Kondratowicz

II Dominika Papierkiewicz

III Karolina Dera

 

Gmina Pruszcz Gdański

I   Szymon Blajchert

II   Julia Sułecka

III  Karolina Grużewska

 

Cedry Wielkie

I Monika Kubiak

II  Katarzyna Kubiak

III  Marta Pozorska

 

+ Anna Smolnicka

+ Kacper Raczek

+ Rafał Skwarek

+ Alicja Czajkowska

+ Dominika Szymańska

+ Katarzyna Witek

 

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, a zwycięzców zapraszamy na wręczenie nagród przy okazji uroczystego zakończenia regat SailBook Cup 2013. O terminie poinformujemy w stosownym czasie drogą mailową, dlatego prosimy wszystkich zwyciezców o podanie numeru telefonu oraz adresu mailowego na adres: news@sailbook.pl

Tymczasem zapraszamy wszystkich do zapoznania się z pracami konkursowymi – codziennie będziemy publikować w naszym portalu jedną z prac w specjalnym dziale konkursu „Pisz i Płyń”.

Komentarze