Osiem wieków wschodniopruskiej żeglugi, kanałów i dróg wodnych

0
486

Zapraszam do zakupu i zapoznania się z najnowszą książką Cezarego Wawrzyńskiego. Autor, niewątpliwy znawca tematu, podjął się niezwykle trudnego zadania jakim było zebranie i opracowanie informacji o większości dróg wodnych Prus Wschodnich. Wiele z nich istnieje i funkcjonuje do dziś. Powstało dzieło jedyne i niezwykłe, dostarczając wiedzy i emocji. Wiele z ilustracji to unikaty, dla zdobycia których autor przemierzał polskie i niemieckie archiwa.

Do przeczytania chciałbym Was zachęcić nieco przewrotnie, cytując fragment epilogu, pod którym podpisuję się obiema rękoma.

Szanowny czytelniku
Jeśli wziąłeś do ręki, przeczytałeś bądź chociażby przekartkowałeś tę książkę – oznacza to, że drzemią w Tobie zamiłowania do podróżowania i krajoznawstwa.
Zachęcam gorąco do odwiedzenia miejsc
 ukazanych i opisanych, a do których udało mi się swego czasu dotrzeć. Wszak przeczytać – to jedno, a samemu dotknąć, poznać i obejrzeć – to drugie.Nic nie stoi zresztą na przeszkodzie, aby wybrać się w podróż – najlepiej rejs! – zabierając ze sobą „Osiem wieków”.


Zatem do zobaczenia na historycznych terenach wschodniopruskich: szlakach Powiśla, Mazur, Warmii, Obwodu Kaliningradzkiego oraz Litwy Nadniemeńskiej.

A więc czytajcie i przybywajcie by osobiście porównać i doświadczyć tych wspaniałości.

obraz nr 1

Sławek Dylewski

Za zgodą: http://navicula.org.pl/ 

Komentarze