Morze i sztuka w „Kinie pod żaglami”

0
607

W najbliższy czwartek 16 stycznia o godz. 17 zaprosimy widzów na nietypowy rejs. Tym razem spotkanie „Kina pod żaglami” będzie poświęcone inspiracji morzem w plastyce i muzyce. Na spotkaniu zostaną zaprezentowane dwa filmy: „Wielka Fanfara Morska” oraz „Namalować morze”. Gościem spotkania będzie znany publicysta morski – Aleksander Gosk. Zapraszamy!

Film Krzysztofa Kalukina „Wielka Fanfara Morska” to ilustracja utworu muzycznego Jerzego Maksymiuka „Fanfara Morska”, skomponowanego z okazji obchodów 90-lecia szkolnictwa morskiego w Polsce. Utwór został wykonany na „Darze Młodzieży” przez Narodową Orkiestrę Polskiego Radia w Katowicach pod batutą autora – Jerzego Maksymiuka.

Z kolei „Namalować morze” to film o szukaniu artystycznych inspiracji plastycznych podczas rejsu na pokładzie żaglowca. Film zrealizowano podczas pleneru uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowo na „Darze Młodzieży”.

Informacje na temat pokazów znajdują się na stronie: http://www.pozz.org.pl/ i na profilu projektu na Facebooku: https://www.facebook.com/kino.pod.zaglami

„Kino pod żaglami” to cykl poświęcony filmom o tematyce żeglarskiej. Każdy pokaz połączony jest ze spotkaniem z twórcami poszczególnych filmów albo ich bohaterami. Cykl ten to nowy projekt Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego realizowany wspólnie  z Andrzejem Minkiewiczem, organizatorem Przeglądu Filmów Żeglarskich Jacht Film.

Projekcje „Kina pod żaglami” odbywają się w każdy czwartek o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 11 (wejście od strony Skweru Kościuszki). Każde spotkanie połączone jest z losowaniem drobnych upominków dla widzów. Wstęp wolny.

Komentarze