Książka Kuby Jaworskiego – 11.40 GMT Newport

0
1698

„Książka ta została wydana w 1980 roku w nakładzie 40 tyś. egzemplarzy. Można ją jeszcze znaleźć czasem w antykwariatach, ale są to bardzo rzadkie okazje.

Nigdy nie doczekała się wznowienia, pewnie dlatego, że książki wtedy były składane jeszcze ręcznie metodą zecerską i poza maszynopisem i ostatnimi egzemplarzami książki w prywatnych zbiorach nie istniał żaden elektroniczny zapis tej publikacji.
Uzmysłowiłem sobie oglądając świetny dokument Pawła Pochwały pt. „Kuba Zawodowiec”, że historia Kuby i „Jego” OSTAR’ów powoli się wraz z czasem zaciera, a młode pokolenia nie mają skąd przecież czerpać wiedzy i inspiracji dla swoich żeglarskich wyzwań.

Postanowiłem więc coś z tym zrobić. Przygotowałem elektroniczną wersję książki 11.40 GMT – Newport. Książka jest w pełni cyfrowo przeredagowana wraz z ilustracjami i jest dostępna w pliku PDF. Uzgodniłem z Panią Anną Jaworską (wdową po Kubie), że książka będzie udostępniona za darmo. Niech więc każdy kto jeszcze jej nie czytał, albo chce sobie ją przypomnieć, pobierze egzemplarz elektroniczny z tej strony:

http://www.use.pl/kuba.html

Dzielcie się tym linkiem lub pobranym plikiem PDF z innymi. Niech służy kolejnym pokoleniom. Niech historia pozostanie żywą. Tomasz Borda.”

Komentarze