Kolejny Bruno już na półkach

0
681

Za zgodą Jerzego Kulińskiego

Bruna Salcewicza dzisiejsi żeglarze kojarzą przede wszystkim z jachtem „Polonez”. Uważni Czytelnicy wiedzą o kim mowa. Żeglarz, marynarz, obieżyświat, polski Szwed, mój Przyjaciel – doskonały kompan do bitki i wypitki. Ostatnio trochę złagodniał, ale to nic nadzwyczajnego w „pewnym wieku”.

Tytułowe pytanie jest retoryczne. Nie wypada odpowiadać.
Gratuluję kolejnej książki, domyślam się, że jest pasjonująca.
Polecam na kredyt !
Zyjcie wiecznie !
Don Jorge
———————————————
Don Jorge,
„Morskim” wydarzeniem tegorocznych Dni Morza w Szczecinie był niewątpliwie chrzest nowej książki Bruno Salcewicza pt. „Gdzie są chłopcy z tamtych lat…”, który odbył się na gościnnym pokładzie brygu „Fryderyk Chopin”.
Według słów armatora żaglowca Piotra Kulczyckiego, jego żaglowiec nie gościł jednocześnie tylu kapitanów ż. w. i starszych mechaników – kolegów Autora – absolwentów PSM Szczecin, rocznik 1967.
.obraz nr 1

Po pamiątkowej sesji fotograficznej na tle monumentalnych budynków przy Wałach Chrobrego, w siedzibie Jacht Klubu „Pogoń” odbyło się koleżeńskie spotkanie starych „wilków morskich”, z których wielu, swoją drogę na morze zaczynało od żeglarstwa.
obraz nr 2

Zdjęcia prezentują autora wypisującego dedykacje i pierwszych czytelników monografii, którymi są dawni wykładowcy PSM: kpt, ż. w. Lech Jasiński i dr Stanisław Kuśmider.
Serdeczności,
Bruno

Komentarze