Jacht charakteryzuje się unikalną linią i designem. Projektant postawił sobie za cel jacht konsekwentny estetyką, wynikającą z funkcji. Designerowi udało się nawiązać albo nawet powrócić do cech funkcjonalnych i estetycznych, które pamiętamy z historii żeglarstwa. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest przeszklenie rufy, które nie pozostawiając wątpliwości co do nowoczesności formy i designu, wyraźnie nawiązuje do galerii rufowych starych żaglowców. Podobnie sprawa ma się z kształtem i wysokością burt. Projektant podnosząc je do wysokości pokładu nad głową, uzyskał niecodzienną dla tej wielkości jednostek przestrzeń wewnętrzną. Umieszczone w burtach długie okna dodają sylwetce smukłości. Takie rozwiązanie skutkuje płaskim, i w pełnej szerokości, funkcjonalnym i komunikacyjnym pokładem. To rzadkie albo niemal niespotykane na dzisiejszych jednostkach, o nawet dużo większej długości. Przy czym wysokość całego jachtu jest analogiczna do podobnych jednostek.
Parametry techniczne dla wersji podstawowej:
Długość kadłuba: 10.5 m
Szerokość kadłuba: 3.31 m
Wyporność: 4.70 t
Pow. ożaglowania:
Grot: 34 m2
Genua: 31 m2
Wysokość w kabinie: 200 cm
W realizację jednostki zaangażowane są dwie stocznie „Tes–Yacht” z Okuniewa i „REGA YACHT” z Ropczyc, specjalizująca się w produkcji jachtów metodą one-off.
Podstawowa wersja każdej z jednostek realizowana jest w technologii żywicy zbrojonej włóknem szklanym w technologii przekładkowej.
Opcjonalnie, kadłub może być wykonany z włókien węglowych metodą worka próżniowego w przekładce AIREX, HEREX lub DYVINCELL. Dzięki tej technologii, ta wersja będzie się charakteryzować korzystniejszym współczynnikiem balastowym. Jacht taki będzie posiadał zwiększoną powierzchnię żagli, zaprojektowaną indywidualnie dla tej konkretnej jednostki.
Źródło: http://www.brj-design.com/