Dokumenty a regaty

0
788

Zima to dobry okres, aby zadbać o przygotowanie się do sezonu regatowego również pod względem formalnym. Przypominamy, iż organizatorzy regat wymagają od załóg następujących dokumentów:

Ubezpieczenie OC – Polisę można wykupić w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym, jednak musi ona opiewać na kwotę min. 1 500 000 EURO oraz musi mieć klauzulę o odpowiedzialności za szkody związane z żeglarstwem – udziałem w regatach. Większość załóg wykupuje polisę w PZŻ (w poprzednim sezonie było to ubezpieczenie w PTU). W 2012 roku ubezpieczenie zakupione przez zawodnika w PZŻ kosztowało 180 zł i jest ono ważne przez cały rok od 16 marca 2012 do 15 marca 2013. Ubezpieczenie jest wymagane praktycznie na każdych regatach, czy są to Mistrzostwa Krajowe czy Świata, czy regaty o przysłowiową pietruszkę. Ubezpieczenie to rzecz absolutnie konieczna do startu w regatach.

Licencje sportowe PZŻ– Koszt 30 zł. Opłata jest jednorazowa. Licencja jest dokumentem wystawianym przez Polski Związek Żeglarski w postaci karty wymiarów dowodu osobistego. Licencja jest wymagana od zawodnika prawie na każdych regatach, także jest to dokument, który zaraz po ubezpieczeniu jest niemalże konieczny do startowania w regatach.

W przypadku zakupu ubezpieczenia od razu z licencją w PZŻ ubezpieczanie jest nadrukowane na drugiej stronie licencji (jest to dosyć wygodne bo nie trzeba mieć dwóch osobnych dokumentów).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie PZŻ: http://sport.pya.org.pl/licencje/informacje_ogolne

Odpowiednie formularze znajdziecie: http://sport.pya.org.pl/licencje/wnioski

Badania lekarskie – Ustawa o sporcie nakazuje posiadanie przez zawodników biorących udział w zawodach organizowanych przez związki sportowe posiadanie badań lekarskich. Temat jest dyskusyjny, tym bardziej, żę biorąc udział w regatach startujemy na własną odpowiedzialność. Aby mieć sprawę „z głowy” i uniknąć ewentualnych trudności przed regatami, zachęcamy do wykonania badań w przychodniach sportowych. Zaświadczenie powinno być wydane przez lekarzy specjalistów w dziedzinie medycyny sportowej albo lekarzy posiadających certyfikat w zakresie orzecznictwa sportowo – lekarskiego nadany przez PTMS.

Z pozdrowieniami,

Zarząd PSK 505

Źródło: http://www.int505.pl 

Komentarze