AIS-y JESZCZE MNIEJSZE, JESZCZE TAŃSZE

Za zgodą Jerzego Kulińskiego   www.kulinski.navsim.pl 

 

Coraz mniejsze, coraz tańsze, coraz mniej prądożerne. To niewątpliwie sprawi, że za chwilkę na KAŻDYM jachcie takie ostrzegacze się pojawią. Poprawa bezpieczeństwa to ponoć imperatyw bezdyskusyjny. Wystarczy popatrzeć w ekran domowego komputera, aby zobaczyć ile to statków po morzu się wałęsa. I jak szybko się przemieszczają. 

Tylko mnie w tej chwili napadają wątpliwości czy młodzi żeglarze nie uznają, że rozglądanie się dookoła horyzontu to zabobon. Na statkach - także. 
Tak się przyglądam w telewizorze jak i czym przedszkolaki się bawią najchętniej. Oczywiście smartfonami i to z wyszukanymi aplikacjami.
Kiedy pojawiła się możliwość korzystania z namiarów na radiolatarnie - byłem zachwycony. Kiedy w gęstej mgle namierzyłem radiolatarnię "KIEL" zostałem uznany za czarownika. Bardzo mi to imponowało. Ale teraz nachodzą mnie wątpliwości. Zwłaszcza gdy telefon komórkowy zdradza żonie gdzie w tej chwili jestem.
Wojtek Bartoszyński jest młody, ale niebawem i Jego dopadną podobne myśli.
Wojtkowi dziękuję !
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
-------------------------------------------------
.
Don Jorge
Śpieszę donieść iż na rynku są dostępne jeszcze mniejsze i jeszcze tańsze dedykowane odbiorniki AIS niż dAISy opisywany przez Michała Gregę http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=3053 . 
Otóż odbiornik w formie pen-driva kosztujący niecałe 40$ jest w ofercie firmy angielskiej firmy http://www.quark-elec.com 
/

http://www.quark-elec.com/products/marine/139-qk-a021 
Razem z wysyłką do Polski koszt zamknie się w 50$.
Niestety, nie testowałem tego odbiornika, więc o działaniu napisać nic nie mogę... :-(
-----------------------------------
Natomiast w cenie o niecałe 7$ wyższej od dAISy nabyć możemy odbiornik (niewiele od dAISy większy) wraz z WiFi - co daje możliwość bezprzewodowego uzyskiwania informacji o obiektach AIS (statkach) na wielu urządzeniach (tablet, telefon, komputer). Co może być cechą użyteczną.
/
Wojtek Bartoszyński
Powrót

Partnerzy

Tour de Fun WakeShock Biszcza Krzysztof Baranowski Navslide SSI Jerzy Kuliński Polski Klub Morski Warmia i Mazury AlmaPress Arek Rejs Photography Oficyna Morska Mazurscy Sternicy Navicula Morka Selden Mast Team Klimatyzacja Dansk Sejlunion Navinord Henri Lloyd ServiolaBcn WFoil Group PSKite International Moth Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 SailForum Ocean TEAM Puchar Polski Jachtów Kabinowych POZMiW PG Smoki Północy Karol Jabłoński Milka Jung Bliski Caraibic Jacht Film Marynistyka Krzysztof Baranowski Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów ODYSEA Władka Wagnera BRJ Design Rumszewicz Sailing Aero Vaerft Pogodynka.pl WaveINN Porty 24 Marine Insight SOLOVELA.NET ZOZŻ Baatsans.no Zew Oceanu My Sailing Polacy Dookoła Świata Eco Marine Power Sunreef Yachts SailBookArnia Dinghy Atlantic Jachtklub Elbląg Pod Omegą CSB SSPW Studio Borlenghi Ocean Sails
FB
Rejsy
Twitter
powrót