Znakomity żeglarz odwiedził marszałka

0
259

 

Wojciech Jacobson, uczestnik wyprawy Vagabond II spotkał się z marszałkiem Olgierdem Geblewiczem w piątek, 15 kwietnia 2016 roku. Pretekstem do wizyty było wyróżnienie, jakie znakomity polski żeglarz otrzymał w prestiżowym konkursie „Super Kolos”. 

Panowie spotkali się na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

– Na Pomorzu Zachodnim mamy wielu znakomitych żeglarzy i liczące się w Polsce kluby. W Zachodniopomorskiem już dawno postawiliśmy na aktywny wypoczynek, turystykę i sporty wodne. Żeglarstwo nie oznacza dziś tylko rywalizacji. To również sposób na życie, co całym swym dorobkiem potwierdza właśnie Wojciech Jacobson. Wpływ na popularność dyscyplin związanych z wodą w dużej mierze zawdzięczamy markowego produktowi, jakim stało się ponad trzydzieści portów i przystani zlokalizowanych na trasie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego – mówił podczas spotkania marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

 

Żeglarz otrzymał od marszałka województwa pamiątkowy zegar w kształcie steru żeglarskiego z dedykacją „Za całokształt osiągnięć żeglarskich z gratulacjami i najlepszymi życzeniami. Olgierd Geblewicz”.

–  Moje ulubione miejsca, które poznałem dzięki żeglarstwu to Wyspa Wielkanocna, Wyspa św. Pawła na Oceanie Indyjskim oraz Kolumbia Brytyjska w Kanadzie. Z nieskrywaną satysfakcją obserwuję, jak rozwija się Zachodniopomorski Szlak Żeglarski. Brawo! To świetna idea! Obserwuję jej pozytywny odbiór zarówno przez adeptów żeglarstwa, jak i doświadczonych wilków morskich – powiedział Wojciech Jacobson.

Wojciech Jacobson urodził się w 1929 roku w Toruniu. Z wykształcenia jest chemikiem. W 1949 roku został członkiem Jacht Klubu AZS Szczecin. Uczestniczył w niezliczonej liczbie historycznych rejsów oceanicznych, m.in. na Vagabond II przez Przejście Północno-Zachodnie (1985-1988) oraz w żeglarskich wędrówkach np. na „Marii” z Ludomirem Mączką ze Szczecina do Calleo w Peru (1973-1974). Ponadto w 2001 roku opłynął przylądek Horn, a w 1993 roku wziął udział w przeprawie przez Cieśninę Magellana.

http://www.wzp.pl/ 

Komentarze