ZŁOTE KALESONY DOOKOŁA ŚWIATA !!! (instrukcja żeglugi)

0
458

 Trasa regat, ze względu na ograniczenie czasowe i przewidywany kierunek wiatru jest taka:
– start wyznacza pława GW na lewym końcu i motorówka Pastrorale na prawym
– pława Wysyp Gdańsk (macie wszyscy wypasione plotery, to znajdziecie) lewą burtą
– meta przy pławie GW, wyznacza ją moment dopłynięcia do pławy/minięcia jej maksymalnie blisko lewą burtą

Moment startu, bez procedury, zostanie podany przez UKF-kę na kanale regat (69) z Czarodziejki, o godzinie 10:00:00 wg czasu GPS.
Moment dopłynięcia do mety należy zapisać (wg czasu GPS, najlepiej z sekundami) i podać w sposób dowolny na Czarodziejkę (UKF lub telefon lub osobiście).

Przy rażącej zmianie kierunku wiatru w sobotę, trasa może ulec zmianie.
Długość trasy wynosi 13,15 mili.
Pozycja pławy Wysyp Gdańsk: 54 29.9020 N 018 49.8375 E (żółta pława z żółtym krzyżem na górze)

 

 

Pozostało kilka dni (sobota, 4 czerwiec) do wyjątkowych Regat o Złote Kalesony, zatem podajemy szczegóły naszej imprezy. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ w jej trakcie chcemy uroczyście wyprowadzić na szerokie wody Bartka Czarcińskiego, który właśnie w najbliższą sobotę wyrusza w samotny rejs dookoła świata, bez zawijania do portów (więcej na: polacydookolaswiata.pl). Z tego też powodu korygujemy nasze pierwotne plany dot. trasy regat i miejsca wieczornego spotkania. Tym razem start i meta odbędą się w okolicach boi GW (1NM na północ od wejścia do Górek Zachodnich). Wieczorne spotkanie odbędzie się w Jachtklubie Stoczni Gdańskiej.

 

 

Plan imprezy:

 

10.00     Start wyścigu.

 

16.00     Wypływamy z Bartkiem Czarcińskim z Mariny Delphia (Górki Zachodnie, sąsiedztwo Jachtklubu Stoczni Gdańskiej).

 

20.00     Wieczorne spotkanie przy ognisku lub grillu, w trakcie którego ogłosimy wyniki regat i wręczymy nagrodę. Spotkanie na terenie Jachtklubu Stoczni Gdańskiej.

 

Kanał regat 69 i oczywiście rozmawiamy do woli 😉

 

 

Trasa regat:

 

Trasę i inne przydatne informacje dot. wyścigu podamy w najbliższy piątek, do godziny 12 na sailbook.pl (dostosujemy ją do prognozy pogody).

 

 

 

Inne ważne informacje:

 

1.       Zabierzcie ze sobą białe chusteczki, którymi pomachamy Bartkowi w okolicach boi GW, gdzie pozostawimy go na kilka miesięcy sam na sam z wielkim błękitem.

2.       Organizatora nie ma (inicjatywa społeczna i oddolna), zatem wieczorne spotkanie ma charakter koszykowy, każdy przynosi coś do zjedzenia i zaspokojenia pragnienia (sugerujemy, aby zabrać tego trochę więcej niż tylko dla siebie aby można było poczęstować tych co zapomnieli lub znajdą się na imprezie przypadkiem).

3.       Włodarze Jachtklubu Stoczni Gdańskiej będą nas przyjmować bezinteresownie, zatem nie nadużywajmy ich gościnności i każdy jak już stwierdzi, że powinien iść odpocząć, niech posprząta po sobie. 

4.       Oprócz czegoś do jedzenia i picia, koniecznie zabierzcie ze sobą dobry nastrój!

 

Zgłoszone jachty:

Polled II

Czarodziejka

KONSAL II

Quick Livener

Wezyr

Goplana

Elessar

Mary Lou

ZENA II

ATOM

MORE

Atlantic Puffin

Four Winds

 Resumee

 Busy Lizzy

True Delphia

SAGITTA MINIMA

Oceanna 

Lady Octet

BLUESinA

Fujimo

Regaty zabiezpieczają łodzie motorowe Pastrorale & Teran

 

Jak zawsze pod patronatem Prywarnego Związku Żeglarskiego oraz niezawondego SSI naszego Przyjaciela Jerzego Kulińskiego.

„ Znak Prywatnego Związku Żeglarskiego został usunięty na żądanie Polskiego Związku Żeglarskiego wobec zarzutu naruszenia Jego praw. ”

Komentarze