Zew Oceanu – tymczasem w stoczni Northman

0
383

Szymon od tygodnia pracuje w stoczni Northman w Węgorzewie przy Maxusie 22. Po długich godzinach konsultacji z konstruktorem powstał projekt rozmieszczenia osprzętu na pokladzie oraz plan wnętrza. Bardzo istotne jest przygotowanie jachtu takl by był maksymalnie bezpieczny i ergonomiczny w samotnej żegludze. W trakcie szukania inspiracji Szymon wraz z Jackiem Daszkiewiczem przeglądali wiele projektów małych jachtów pływajacych w rejsach oceanicznych, m. in. jednostki startujące w regatach Mini Transat. Planowane jest umieszcenie luku awaryjnego na pawęży. Wejście do kabiny również zamykane będzie szczelnym lukiem.

obraz nr 1

W trakcie pobytu na Mazurach Szymon aktywnie uczestniczy również w pracach technicznych dzięki czemu będzie dobrze znał każdą część jachtu. Kadłub Maxusa 22 jest już gotowy, trwają prace nad pokładem. W nadchodzacym tygodniu rozpocznie się zabudowa wnętrza.

Możemy już zdradzić informację, że zasilanie do jachtu zapewni instalacja zaprojektowana i wykonana przez gdańską firmę Sun Sol 🙂 O szczegółach napiszemy wkrótce.

 

 

Przedstawiamy kolejnego wspierającego 🙂 obraz nr 2

Nasze Maxusowe rejsy będą miały w końcu odpowiedni sprzęt fotograficzny! Biuro Turystyki Aktywnej Kompaszadbało o jakośc przekazu wizualnego dla Was i na rejsy „Dziewczny na pokład – Islandia 2014” oraz „Maxus Solo Around” przekazuje nam lustrzankę z obiektywami. Wsparcie to zrodziło się ze wspólnej pasji do aktywnego podróżowania!

Nie wiecie czym zajmuje się BTA Kompas? Proponujemy zacząć od historii starożytnej… 😉

Na początku (1998 rok) było… hobby. Z jednej strony wspinaczka, podróże dalsze i bliższe, survival, samochody terenowe. Z drugiej – teatr, sztuka, taniec, muzyka. Kiedy te sprzeczności połączyły się w całość, powstało Biuro Turystyki Aktywnej Kompas. To, co do tej pory było naszym hobby, postanowiliśmy uczynić pracą. Według nas jest to jedyny, skuteczny, sposób na robienie rzeczy porywających i zapierających dech w piersiach. Już od 16lat robimy to, co lubimy. Codziennie stajemy przed wyzwaniami, wyszukujemy wszelkich nowinek, tworzymy programy.

 

Od wielu lat zajmujemy czołowe miejsca w ogólnopolskim rankingu organizatorów turystyki młodzieżowej (2008 – 1 miejsce, 2009 1 miejsce, 2010 2 miejsce, 2011 1 miejsce, 2012 2 miejsce), jesteśmy jednym z najbardziej uznanych organizatorów na rynku o ugruntowanej i stabilnej pozycji finansowej. Jesteśmy równocześnie organizatorem o największej ofercie własnych autorskich pomysłów na ciekawe i inspirujące obozy. W 2014 roku znaleźliśmy się również w gronie Gazel Biznesu! Jest to elitarny ranking, tworzony przez Puls Biznesu, z 14-letnią tradycją, który zrzesza w swoim gronie najdynamiczniej rozwijające się firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Cieszy nas to tym bardziej, że jesteśmy jedynym organizatorem turystyki wyróżnionym w województwie pomorskim i jednym z niewielu w Polsce.

Tworzymy innowacyjne programy obozów, będące dla wielu inspiracją – 15 lat temu stworzyliśmy pierwszy w Polsce Obóz Przygody, promujący aktywności outdoorowe, które stały się obecnie dla wielu stylem życia. Już w 2003 roku stworzyliśmy Interkamp, czyli cykle obozów twórczych, które biją obecnie rekordy popularności wśród Młodzieży – taniec, muzyka, film…

Od wielu lat organizujemy również z powodzeniem obozy żeglarskie, zarówno szkoleniowe jak i rekreacyjne. W naszej ofercie znajdują się bijące rekordy popularności Obozy Małych Optymistów, Regatowe Obozy Optymistów czy fabularno – rekreacyjne Obozy Piratów.  

Dzięki wsparciu takich projektów jak Zew Oceanu chcemy, chcemy motywować uczestników naszych obozów do podjęcia, tak odważnych i pełnych marzeń, wyzwań jak to, które realizuje Brożka z Szymonem.

Biuro Turystyki Aktywnej Kompas sp. z o.o.

email: biuro@kompas.plwww.kompas.pl
80-119 Gdańsk, Asesora 72
Tel./fax (+48) 58 303 18 78

Za zgodą: www.zewoceanu.pl 

Komentarze