Żeglarski Puchar Trójmiasta rozpoczyna się już dziś!

0
327

Wszystkich, którzy jeszcze nie zgłosili się do udziału zapraszamy do biura regat w Marinie Gdańsk. Zapisy trwać będą od godziny 14.00 do 21.00, a na liście startowej jest już prawie sto jednostek!

Jachty z różnych stron Polski i z zagranicy, biorące udział w regatach, przypłynęły już do Gdańska. Od 14.00 cumować będą w gdańskiej marinie, gdzie na wieczór zaplanowane jest otwarcie Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Uroczysta ceremonia rozpoczęcia regat i crew party odbędą się w gdańskiej marinie, w ogródku letnim Brovarni Hotelu Gdańsk. Jedną z atrakcji będzie warzone w Brovarni piwo Starogdańskie Ciemne, a wyśmienite dania kuchni regionalnej przygotuje oczywiście Restauracja Hotel Gdańsk. Po oficjalnym rozpoczęciu regat o godzinie 20.30, uczestnicy bawić się będą przy muzyce zespołu Własny Port i Andrzeja Starca.

Pierwsze wyścigi rozpoczną się w sobotę, 25 maja. Po wspólnym śniadaniu załóg i odprawie, podczas której zostaną przedstawione aktualne warunki atmosferyczne i najważniejsze informacje dla sterników, jachty z Mariny Gdańsk przepłyną na start do pierwszego  wyścigu w okolicy Molo w Brzeźnie. O godzinie 11.00 jako pierwsze wystartują katamarany, natomiast godzinę później rozpoczną się zmagania we wszystkich pozostałych klasach. Drugi wyścig zostanie rozegrany na wysokości molo w Sopocie. Po ostatnim wyścigu dnia, flota jachtów przepłynie do Mariny Gdynia, gdzie wieczorem odbędzie się żeglarska impreza. W programie loteria z nagrodami ufundowanymi przez partnerów Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta – firmę North Sails Polska, markę odzieżową D.A.D oraz Brovarnię Hotelu Gdańsk. O godzinie 20:45 specjalnie dla kibiców piłki nożnej wyświetlony zostanie  mecz finałowy Ligi Mistrzów. Po dawce piłkarskich emocji, nastąpi rozstrzygnięcie plebiscytu na najsympatyczniejszą załogę. Szczęśliwi zdobywcy tego tytułu otrzymają 10-litrową beczkę rumu ufundowaną przez portal Trojmiasto.pl, patrona medialnego Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta.

Niedzielny poranek, znów rozpocznie się od wspólnego śniadania załóg, tym razem w Marinie Gdynia oraz odprawy sterników. Na linię startu uczestnicy przeniosą się około godziny 11.00. Na trasie regat, podobnie jak w sobotę, jachtom towarzyszyć będzie żaglowiec STS Generał Zaruski. Po zakończeniu wyścigów, wszystkie jednostki przepłyną do Mariny Sopot. Następnie jachty zacumują przy molo w Sopocie, gdzie od godziny 14:30 trwać będzie żeglarskie świętowanie ostatniego dnia regat. Uroczyste zakończenie Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, na które już dziś serdecznie zapraszamy, odbędzie się o godzinie 16.00. Nagrody dla poszczególnych klas wręczone zostaną przez Bogusława Witkowskiego, Prezesa Zarządu Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i Jowitę Twardowską, Dyrektor ds. Komunikacji, Administracji i CSR Grupy LOTOS. Ponadto na uczestników czekają również: nagroda specjalna dla najmłodszej załogantki i najmłodszego załoganta oraz oczywiście Żeglarski Puchar Trójmiasta dla zwycięzcy regat. Zakończeniu regat towarzyszyć będzie koncert zespoły jazzowego Przemka Dyakowskiego Take it easy.

Wszystkich, którzy nie zgłosili jeszcze załóg zapraszamy do biura regat w Marinie Gdańsk, dziś do godziny 21.00.

Żeglarski Puchar Trójmiasta

Organizatorem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski, a gospodarzami imprezy są Gdańsk, Gdynia i Sopot. Sponsorem głównym jest Grupa LOTOS S.A. Inicjatywę aktywnie wspierają prezydenci miast-gospodarzy oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Partnerzy: Butikowy Hotel Gdańsk, Brovarnia Gdańsk, D.A.D, MOSiR Gdańsk, GOSiR Gdynia, MOSiR Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Wiatr i Woda.

Współpraca: Klub Żeglarski UKS Navigo, Yacht Booking, Yacht Finder, Pantaenius, North Sails.

Patroni medialni: Trojmiasto.pl, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Żagle, Prestiż Trójmiasto, Sailbook.pl, Live&Travel.

Zapraszamy do odwiedzania:

www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl

www.facebook.com/zeglarskipuchartrojmiasta

Komentarze