Zbiorniki hydrauliczne

0
574

Firma Harken oferuje kompozytowe zbiorniki ciśnieniowe z włókna węglowego i otwarte zbiorniki formowane rozdmuchowo do manualnych systemów hydraulicznych.

Zbiorniki ciśnieniowe
20 litrowy, kompozytowy zbiornik ciśnieniowy Harken z włókna węglowego ważący tylko 1.74 kg (3.8 lb) jest jednym z najlżejszych istniejących zbiorników. Zbiorniki instalowane są najczęściej w zęzie a nie na poziomie pompy w celu obniżenia środka ciężkości. Zbiorniki wyposażone są w zawór kontrolny jednokierunkowej linii powrotnej, i zawór odcinający linię zasilającą, oba wyposażone w aluminiowe złącza -6JIC. Wysokiej jakości regulator pozwala utrzymać płynny i stały przepływ oleju.

Stopniowany miernik poziomu oraz przezroczyste okienka w ściankach zbiornika powodują, że kontrola poziomu oleju jest bardzo prosta. Zbiorniki ciśnieniowe są bardzo mało wymagające pod względem konserwacji i są mniej podatne na zabrudzenia niż zbiorniki wykorzystujące ciśnienie atmosferyczne.

Na zamówienie dostępne są również zbiorniki o nietypowych wymiarach.

Zbiorniki otwarte
Otwarte, formowane rozdmuchowo zbiorniki 2 i 4 litrowe stosowane są w mniejszych systemach Grand Prix i na jachtach seryjnych. Zbiorniki wyposażone są w zamknięcie z wentylem zapewniające stabilizację ciśnienia i zapobiegające wyciekaniu oleju. Wykorzystanie przezroczystych materiałów umożliwia łatwą kontrolę poziomu oleju. Zbiorniki wyposażone są w króćce 10 mm (3/8”) do węży zasilającego i powrotnego.

Źródło: http://www.harken.pl

Komentarze