Zapraszamy na Wiatr i Wodę!

0
426

W dniach 15-18 sierpnia w Gdyni odbędzie się wielkie święto sportów wodnych – 8. Targi i Festiwal Żeglarski „WIATR i WODA – na wodzie”. Najpiękniejsze jachty, najszybsze łodzie motorowe, skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni można będzie oglądać w przystani jachtowej „Marina Gdynia”.

 Tegoroczne targi zapowiadają się bardzo interesująco. Przede wszystkim ze względu na dużą liczbę nowych łodzi i jachtów, nie wystawianych dotąd w Gdyni. Pojawią się tez konstrukcje premierowe. W tym roku w kilkudziesięciu namiotach swoje produkty zaprezentuje 120 wystawców a widzowie podziwiać będą mogli ponad 100 jednostek.

W tym roku honorowy patronat nad Targami sprawują: Minister Gospodarki RP Janusz Piechociński, Minister Sportu i Turystyki RP Joanna Mucha, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz Urząd Morski w Gdyni, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Imprezę organizują Yacht EXPO, Murator EXPO, Miasto Gdynia oraz GOSiR. Partnerem targów jest magazyn „Żagle”.

Jak zwykle na gości czekać będzie wiele atrakcji. W basenie jachtowym odbędą się pokazy sportów wodnych i pokazy ratownictwa przygotowane przez najlepszych gdyńskich ratowników. Targom, podobnie jak w minionych latach, towarzyszyć będzie Bałtycki Festiwal Piosenki Morskiej, który odbędzie się 16 i 17 sierpnia na gdyńskiej plaży, tuż obok Mariny. Podczas wieczornych koncertów wystąpią gwiazdy muzyki żeglarskiej: Atlantyda, Drake, Flash Creep, Mietek Folk oraz Cztery Refy. Miłośnicy modelarstwa i radiojachtingu będą mogli podziwiać regaty jachtów sterowanych radiem a najmłodsi goście wziąć udział w prawdziwym chrzcie morskim oraz koncercie „szanteczek” w wykonaniu zespołu „Zejman&Garkumpel”. Miłośników adrenaliny zapraszamy natomiast na pokazy wakebordingu oraz flyboardu przygotowane przez firmę Easy Extreme. Targi będą także okazją do spotkania znanych żeglarzy i mistrzów sportów wodnych m.in. Mateusza Kusznierewicza, Zbigniewa Gutkowskiego, Maxa Wójcika i Krystiana Szypki.

Wystawcom w tym roku ponownie przyznane zostaną nagrody w konkursie Gdynia Yacht Design, w którym profesjonalne jury, wybierze najpiękniejsze jachty z pośród prezentowanych na targach jednostek. Zaś redakcja magazynu „Żagle” wręczy nominacje do prestiżowej nagrody „Jacht Roku w Polsce” – „Polish Yacht of the Year”.

Mieszkańców Gdyni i turystów, orgnizatorzy imprezy, zapraszają także na Skwer Kościuszki do udziału w odbywającym się, w dniach 16-18 sierpnia, II Nadmorskim Plenerze Czytelniczym, czyli wielkim kiermaszu książek połączonym ze spotkaniami autorskimi.

Do zobaczenia w Gdyni!

Godziny otwarcia Targów WATR i WODA:

15 sierpnia (czwartek) – 12.00-19.00,

16-17 sierpnia (piątek, sobota) – 11.00-19.00,

18 sierpnia (niedziela) – 11.00-17.00

Ceny biletów wstępu: normalny – 10 zł, ulgowy – 5 zł, dzieci do lat 12. – wstęp wolny.

Więcej informacji: www.wiatriwoda.pl

Źródło: ww.pozz.org.pl

Komentarze