Zakończenie Regat SailBook Cup 2013

0
431

Wczoraj, 16.08.2013 roku, w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego odbyło się Uroczyste Zakończenie Regat SailBook Cup 2013 oraz konkursu „Pisz i Płyń”. Na spotkanie przybyli licznie zarówno żeglarze, jak i media, goście, partnerzy regat oraz laureaci konkursu wraz z rodzicami.

Momentem kulminacyjnym uroczystości było ogłoszenie przez sędziego Bogusława Kiborta wyników, które prezentują się następująco:

I miejsce w klasie KWR zajął kpt. Jacek Zieliński na s/y Quick Livener, II miejsce kpt. Zbigniew Rembiewski s/y Słoni, III miejsce kpt. Łukasz Politański, s/y Facil. W klasyfikacji ORC przez całe regaty prowadził bezapelacyjnie Siergiej Pavlienko s/y Blagodarnost, na drugim ukończył Zbigniew Rembiewski s/y Słoni, trzecie zajął Jan Kozarzewski na jachcie Sea Bee. W Open liderem został Eugeniusz Jadczuk s/y Barnaba, drugie miejsce zajął kpt. Artur Sykson s/y Bystrze, trzecie zdobył Andrzej Grzejszczak na Anitrze.

Puchary dla zwycięskich załóg ufundowali Marszałek Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas oraz Prezes POZŻ Bogusław Witkowski.

Jachtem najdłużej towarzyszącym załogom w drodze do Visby okazał się Wareg, Mariusza Kowalskiego. Nagrodą w tej kategorii był uchwyt do plotera od firmy Navslide. Dziękujemy za towarzystwo i wsparcie na UKF. Ponieważ s/y Major z Andrzejem Szrubkowskim i s/y Czarodziejka z Gryfu wspierały nas równie dzielnie, postanowiliśmy uhonorować kapitanów radarami od firmy Mobri.

Teraz na spokojnie możemy przekazać to, co pominął Jacek Zieliński, przejęty rolą prowadzącego. Pragniemy podziękować wszystkim za udział w tak wymagających regatach, poświęcenia czasu i energii na podjęcie rękawicy i wyścig wokół Gotlandii. Szczególne podziękowania należą się kolegom z Elbląga, którzy spróbowali po raz drugi i udało im się osiągnąć cel, oraz zajęli przy tym 3 miejsce na najmniejszym jachcie w tych regatach. Podobnie gratulujemy Zbigniewowi, który jako drugi wszedł na metę w Visby, na jachcie typowo jeziornym. Cieszymy się również, że nowi koledzy rozpoczęli przygodę z regatami – Robercie i Eugeniuszu, obaj wprowadziliście nową jakość do SailBook Cupa i mamy nadzieję, że będziecie nam towarzyszyć również w kolejnych edycjach. 

Serdeczne podziękowania dla Was za piękną walkę na skrawkach prawdziwie mazurskiej aury na morzu.  

Zmagania na Bałtyckim polu bitwy docenili nasi sponsorzy, którzy mamy nadzieję osłodzili żeglarzom trudy wyprawy. Tak więc nagroda główna, roler GX15 od firmy Selden, powędrowała do Andrzeja Kruszyńskiego. Baterie słoneczne firmy Solbian otrzymali Łukasz Politański i Jan Kozarzewski. Sztormiaki od Henri Lloyda przypadły Andrzejowi Grzejszczakowi oraz Zbigniewowi Rembiewskiemu. Uchwyt plotera firmy Navslide dostał Robert Niewiński. Reflektory Mobri wraz z upominkami od OceanSails otrzymał Artur Sykson. Los zadecydował, że arcydzieło szkutnicze – rumpel od Aero-Vaerft – trafił do Eugeniusza Jadczuka, właściciela 37-tonowego Barnaby:) Zaś zwycięzcy w ORC i KWR Sergiej Pavlienko s/y Blagodarnost II i Jacek Zieliński s/y Quick Livener, wylosowali bony o wartości 1000zł do żaglowni Ocean Sails, notabene żaglowni napędzającej ich jednostki, czy będą przez to jeszcze szybsi?

Wszyscy uczestnicy wpisali sie do księgi Bractwa Gotlandowców, upamiętniającej od 2012 roku jednostki, którym udało się okrążyć  Gotlandię podczas regat SailBook Cup. Imprezie towarzyszyła żeglarska atmosfera z fotorelacją i materiałem filmowym z pokładu jachtu Quick Livener.

Przy okazji Zakończenia Regat wręczyliśmy również nagrody za konkurs „Pisz i Płyń”. Nasi dzielni załoganci, Szymon i Monika, otrzymali karty rejsu a trzecia laureatka, która niestety nie mogła z nami popłynąć, otrzymała Sztormiak HL. Zdobywczynie drugiego miejsca wróciły do domu z workami żeglarskimi od Wioletty i Stanisława Sawko i książkami z Fabryki Słów, zaś trzecie miejsce ufundował Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali również dyplomy i upominki od Henri Lloyda. 

Następna edycja konkursu „Pisz i Płyń” stoi pod znakiem zapytania z braku wsparcia współorganizatorów, najwyraźniej edukację morskę należy zostawić faworytom..

 

Kolejny raz dziękujemy naszym partnerom, a przede wszystkim Pomorskiemu Okręgowemu Związkowi Żeglarskiemu, Jachtklubowi Stoczni Gdańskiej, gdańskiemu MOSiR-owi oraz szczodrym fundatorom nagród.

Tych żeglarzy, którzy się jeszcze nie napływali zapraszamy na BITWĘ O GOTLAND, bo zima niestety coraz bliżej; a w przyszłym roku na kolejną edycję regat SailBook Cup. Odliczanie trwa!

Załoga SailBook.pl 

 

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Konsul Generalny Szwecji w Gdańsku Tadeusz Iwanowski

Sponsorzy: Henri Lloyd, Solbian, Selden, Ocean Sails, Aero-Vaerft, Mobri, Navslide

Patronat Medialny: SSI Jerzy Kuliński, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Baatsans.no, SVN

Partnerzy: POZŻ, Jachtklub Stoczni Gdańskiej, PZŻ, PBP, PKM, Miasto Pruszcz Gdański, Gmina Pruszcz Gdański, Miasto Cedry Wielkie, OceanTEAM, MOSiR Gdańsk, VBW, ARBOS Poland, Vector Sails, JUNGA

Organizator: SailBook.pl

www.sailbookcup.pl

 

 

Komentarze