Z Henri Lloyd na… narty!

0
784

Henri Lloyd – czołowy producent odzieży żeglarskiej oraz casualowej wprowadza na rynek propozycje na zimę. Wiadomo, że wielu żeglarzy, kiedy kończy się sezon i spadnie pierwszy śnieg, przesiada się z kokpitów jachtów na dwie deski lub snowboard i rusza na stoki. Czy doświadczenia z branży wodnej sprawdzą się również w czasie aktywnego uprawiania narciarstwa ?

W sprzedaży na polskim rynku sa juz dwa modele Snow Jacket. Obie kurtki wypełnione zostały poliesterem (170gr/m2), czyli syntetyczną włókniną imitującą puch. Jest ona niezwykle delikatna w dotyku, a przy tym wytrzymała na pranie mechaniczne. Dzięki swojej niewielkiej grubości kurtka zapewnia wysoką swobodę ruchów, która jest bardzo ważna na stoku. Modele Snow Jkt posiadają systemy wentylacyjne pod pachami regulowane za pomocą zamków oraz szwy podklejone taśmą. Projektanci zastosowali rękawy profilowane, których dół regulowany jest patką na rzep, a wewnętrzne mankiety mają wyjście na kciuk. Mają one również pas przeciwśnieżny, który można odpiąć więc sprawdzą się również na wieczornych, ponartowych spacerach.

Ponadto kurtki mają kilka praktycznych kieszeni: na rękawie (na skipass), na piersi (na telefon) i dwie z przodu kurtki z obszernymi wyciąganymi na zewnątrz workami kieszeniowymi, wykonanymi z szybkoschnącego materiału. Wewnątrz kurtki znajdują się jeszcze trzy, w tym jedna zapinana na zamek (np. na dokumenty). Pozostałe dwie są bardzo obszerne, a jedna z nich ma dołączoną ściereczkę do czyszczenia gogli. Wszystkie zewnętrzne kieszenie oraz otwory wentylacyjne zapinane są na bryzgoszczelne zamki. W projekcie jest równiez kaptur regulowany, z możliwością założenia na kask. Można go również odpiąć, kiedy nie jest nam potrzebny lub zmniejszyć, gdy go w danej chwili nie używamy. Kurtka ma też wysoki ocieplany kołnierz z osłoną podbródka.

Oba modele są ciepłe, a ich zewnętrzną tkaninę pokryto cienką warstwą polimeru zwanego DWR, który skutecznie rozprasza wodę na powierzchni kurtki i zapobiega wchłanianiu wilgoci.

Czym różnia się modele ?

Snow Jkt oprócz wymienionych wcześniej elementów posiada wodoodporność 5000 mm (w warunkach testowych membrana nie przepuści słupa wody do wysokości 5000 mm) oraz oddychalność 5000 g/m2 (przez m2 membrany może zostać odprowadzone na zewnątrz w ciągu doby 5000 gram pary wodnej, wydalanej przez nasze ciało). Kurtka jest zapinana na zamek bryzgoszczelny z wewnętrzną listwą chroniąca przed wilgocią i wiatrem oraz  posiada odblaskowy nadruk 3M.

http://www.henrilloyd.pl/blog/news/z-henri-lloyd-na-narty 

Komentarze