XI edycja Pucharu Soliny

0
507

W SOBOTĘ 26.10.2013 R. W WOJSKOWYM ZESPOLE WYPOCZYNKOWYM „JAWOR” W SOLINIE ODBYŁO SIĘ UROCZYSTE PODSUMOWANIE XI EDYCJI PUCHARU SOLINY 2013.

Żeglarze – regatowcy zakończyli 11 sezon rywalizacji w ramach regat o Puchar Soliny. W tegorocznej edycji Pucharu Soliny odbyło się sześć punktowanych regat. Regaty rozgrywane były w pięciu klasach jachtów: Sport, T3, T2, T1 i Omega Sport. Regaty o Puchar Prezesa Krośnieńskiego OZŻ, Regaty o Puchar KŻ Naftowiec, Regaty o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego, Regaty o Puchar Burmistrza Miasta Sanoka i Puchar Wójta Gminy Solina, Długodystansowe Mistrzostwa Polski Południowo-Wschodniej oraz Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa, Puchar Dyrektora PGE Energia Odnawialna O. Solina i Puchar Grupy Żywiec.

W sobotę 26.10.2013 r. w Wojskowym Zespole Wypoczynkowym „Jawor” w Solinie odbyło się uroczyste podsumowanie XI edycji Pucharu Soliny 2013. Wśród zaproszonych gości obecni byli m. in. Wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego Jacek Orliński i Wójt Gminy Solina Zbigniew Sawiński.

Na scenie prezentowały się zwycięskie załogi. W klasie Sport zwyciężył Maciej Wędkowski z załogą na RZ-40, drugie miejsca zajęli Łukasz Torma na „Bryzie” i Marcin Więcek na „Folpaku” z jednakową liczbą punktów. W klasie T3 czołowe miejsca zajęły załogi sanockie: Jerzy Kusiak na jachcie „Jurik” przed Markiem Sawickim na jachcie „Elkom” i Wacławem Skibą na jachcie „Wamot”. W klasie T2 na najwyższym stopniu podium stanął Grzegorz Woźniak na jachcie „Xerrex” przed Krzysztofem Czajką na jachcie „Coca-ina” i Mariuszem Trzcińskim na jachcie „Marimar”. W klasie T1 pierwszy był Sebastian Kuśnierz na jachcie „Ronstan”, drugi Wojciech Postół na jachcie „Mariner” a trzeci Andrzej Kęder na jachcie „Solina”. W klasie Omega Sport zwyciężyła załoga Piotra Inglota z AZS Politechnika Rzeszowska przed Michałem Kępskim i Michałem Markiewiczem. Ogółem sklasyfikowano 62 jachty. Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie Pucharu Soliny.

Kapituła „Honorowego Pucharu Soliny” wyróżniła w tym roku trzy osoby: Wojciecha Blecharczyka – Burmistrza Miasta Sanoka, Rafała Drzewickiego – dyrektora handlowego Grupy Żywiec i Artura Szymańskiego – Prezesa Bieszczadzkiego WOPR.

Żeglarze uhonorowali Wojtka Spisaka, konstruktora popularnych na Solinie jachtów, wręczając mu pamiątkowe koło sterowe. 
Wśród sterników, którzy brali udział w co najmniej pięciu regatach losowano nagrody. Łódkę klasy „Optymist” wylosował Wojciech Postół, który przekazał nagrodę dla szkółki regatowej w Krośnieńskim OZŻ. Szczęście w losowaniu telewizora ufundowanego przez Wójta Gminy Solina miał Marek Sawicki. Imprezę prowadził redaktor Stanisław Jagiełło a występował zespół „Morże Być” z Łańcuta. Następnie żeglarze, zaproszeni goście, sponsorzy i sympatycy bawili się do świtu na tradycyjnym balu żeglarskim.

Źródło: http://srodladzie.pya.org.pl

Komentarze