Wystartuj w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta

0
271

Trzydniowe regaty z mnóstwem atrakcji, w których rywalizować będą zawodowe oraz amatorskie załogi jachtów morskich i kabinowych – to wydarzenie, którym Gdańsk, Gdynia i Sopot wspólnie przywitają sezon na wodzie. Żeglarski Puchar Trójmiasta odbędzie się między 23 a 25 maja, a zgłoszenia do udziału już trwają.

To druga edycja zawodów, które w ubiegłym roku miały imponującą frekwencję  – na ponad stu jednostkach rywalizowało prawie czterystu uczestników! Wydarzenie zostało docenione podczas Pomorskiej Gali Żeglarskiej i nagrodzone tytułem Turystycznej Imprezy Żeglarskiej roku 2013.

Inicjatorem formuły, zgodnie z którą regaty odbywają się w trzech najważniejszych ośrodkach żeglarskich Zatoki Gdańskiej jest Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski, organizator regat. 

– Postanowiliśmy, aby rokrocznie zmieniać kolejność, w której uczestnicy odwiedzają miasta-gospodarzy. Dlatego w tym roku otwieramy regaty na molo w Sopocie, pierwszy dzień wyścigów kończy się świętowaniem w Gdańsku – w Górkach Zachodnich, natomiast ceremonia zamknięcia regat odbędzie się w Marinie Gdynia – zapowiada prezes POZŻ Bogusław Witkowski.

Do udziału w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta zaproszone są załogi jachtów kabinowych i morskich, w tym zarówno doświadczeni skiperzy, jak i amatorzy. Dzięki zaangażowaniu sponsora – Grupy ENERGA, podczas zawodów sportowa rywalizacja łączy się bogatym programem atrakcji na lądzie, bo głównym celem wydarzenia jest integracja środowisk żeglarskich. Organizatorzy zapowiadają koncert, loterię z nagrodami oraz zawody, których uczestnicy w nietypowych konkurencjach będą mieli szansę wygrać między innymi beczkę rumu!

Partnerem regat jest Henrii Lloyd Polska

 

Zgłoszenia przyjmowane są na stronie: www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl. Z programem imprezy zapoznać się można TUTAJ

SailBook.pl jest patronem medialnym regat.

www.pozz.org.pl 

Komentarze