Wystartowały Regaty OSTAR 2017!!!

0
735

S/y OPOLE i kpt. Andrzej Kopytko już walczą na trasie legendarnych regat OSTAR. Po trzyletnich przygotowaniach, kwalifikacjach i pokonaniu  niezliczonych przeszkód różnej natury nadeszła pora startu. Z powodu gęstej mgły jaka spowiła rano zatokę Plymouth Sound start zaplanowany tradycyjnie na godzinę 12.00 czasu lokalnego został wstrzymany co wśród i tak już mocno zestresowanych skipperów wzbudziło dodatkowe emocje.

 

obraz nr 1

 

Na szczęście ok. godziny 11.00 mgła podniosła się na tyle, że można było bezpiecznie wystartować oceanicznych śmiałków. Naszych żeglarzy w marinie QAB w Plymouth żegnali m.in. byli uczestnicy regat OSTAR: Jerzy Rakowicz i Krystian Szypka. O godzinie 13.00 s/y OPOLE przecięło w pięknym stylu linię startu wraz z pozostałymi zawodnikami regat OSTAR i TWOSTAR 2017 w asyście sporej liczby jachtów towarzyszących, motorówek i statków z widzami. Warunki do startu były wyśmienite, co zapewniło wspaniałe wrażenia dla obserwujących.

 

obraz nr 2

Znakomity start odnotowała też startująca w dwójkach (TWOSTAR) polsko-niemiecka załoga z Asią Pajkowską na s/y Rote66. Andrzej jest w znakomitym nastroju i zbliża się do obowiązkowego punktu nawigacyjnego, jakim jest latarnia Eddystone – stąd zawodnicy skierują dzioby swoich jachtów w stronę amerykańskiego wybrzeża, by po pokonaniu ponad 3000mil morskich spotkać się na mecie w Newport. 

 

ZAPRASZMY DO KIBICOWANIA!!!

http://yb.tl/rwyc_transat2017 

Komentarze