Wydarzenia artystyczne finału TTSR 2013

0
51380

Już w sierpniu Szczecin po raz drugi będzie gospodarzem finału Zlotu Wielkich Żaglowców The Tall Ships Races 2013. Podczas tego wielkiego żeglarskiego święta zaplanowano szereg wydarzeń towarzyszących finałowi.

Podczas finału regat, w różnych miejscach miasta zaplanowano szereg atrakcji artystycznych. Imprezy i koncerty będą odbywały się na Dużej Scenie na Wałach Chrobrego, na Łasztowni, w strefie technicznej i w strefie dziecięcej. Wydarzenia artystyczne mają uświetnić całe regaty, mają być uwieńczeniem niezwykłych żeglarskich przeżyć i świetnej zabawy.

– Finał The Tall Ships Races w Szczecinie to przede wszystkim wielkie święto żagli. Pozostałe imprezy to tło wprowadzające zarówno mieszkańców, jak i turystów w dobry nastrój – podkreślał Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina podczas konferencji poświęconej regatom.

Imprezy i koncerty podczas regat mają być organizowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną i przez firmę Promotor United Entertainment oraz Universal Music Polska.

Przez cztery dni, począwszy od piątku (2 sierpnia) odbywać się będą koncerty, przedstawienia, parada załóg i szereg innych atrakcji.

W piątek (2 sierpnia) o godz. 21.00 na Dużej Scenie ustawionej na Wałach Chrobrego odbędzie się koncert filharmoników szczecińskich. Towarzyszyć im będzie zespół Voo Voo. Będzie to połączenie muzyki klasycznej, filmowej i niezwykłych wizualizacji.  W repertuarze Voo Voo znajdą się autorskie interpretacje muzyczne, przez ballady do nut mocniejszych i transowych.

Jedynym z ważniejszych wydarzeń artystycznych podczas regat będzie rozdanie nagród Eska Music Awords 2013. W sobotę, 3 sierpnia, o godz. 21.00 rozpocznie się wielka gala muzyczna. Impreza emitowana będzie na żywo w TVP1. Na Wałach Chrobrego stanie gigantyczna scena w pełni dedykowana regatom. Podczas gali będzie okazja zobaczyć gwiazdy polskiej muzyki, które przez ostatni rok zdominowały krajową scenę muzyczną. Będzie to dwunasta odsłona rozdania nagród, jednak po raz pierwszy będzie to gala organizowana w plenerze. Ponad to na jednym z żaglowców powstanie studio rozmów z gwiazdami Eska Music Awards. Dzięki relacji z imprezy cała Polska będzie mogła podziwiać wielki finał zlotu żaglowców. Logo EMA Szczecin będzie w barwach i wariacjach na temat Floating Garden.

Reżyserem tego wydarzenie będzie Konrad Smuga. Od wielu lat zajmuje się reżyserowaniem największych festiwali w Polsce . Nadzorował także pamiętny finał regat TTSR w 2007 roku w Szczecinie.

– Fantastycznie wspominam ten 2007rok. Pierwszy raz było morze w Szczecinie, morze ludzi. Był to jeden z najważniejszych obrazków w mojej wieloletniej karierze reżysera telewizyjnego. Finał w 2013 będzie wielkim wydarzeniem, zarówno w pod względem wizualnym jak i muzycznym – wspomina Smuga.

Promocja zaplanowana jest w mediach ogólnopolskich na kilka tygodni przed wydarzeniem.. Nie zabraknie także reklam w tygodnikach i miesięcznikach ogólnopolskich. Za całą oprawę wydarzenia odpowiadać będzie firma Promotor.

W niedzielę na Dużej Scenie odbędzie się koncert międzynarodowej gwiazdy. Wciąż trwają negocjacje z kilkoma artystami. Za organizację koncertu odpowiada Universal Music Polska.

Muzycznym zakończeniem regat będzie koncert zespołu Hey. Kapela wystąpi w poniedziałek na Dużej Scenie. Zespół zaprosił do współpracy wielu przyjaciół. Razem 
z Hey wystąpi m.in. Piotr Banach. Koncert poprowadzi Piotr Metz, znany dziennikarz muzyczny. Wydarzenie ma być uhonorowaniem wielkiej kariery szczecińskiego zespołu.
Poza koncertami na dużej scenie w programie znalazł się szereg innych artystycznych wydarzeń.

Już w piątek (2 sierpnia) na Wałach Chrobrego witane będą żaglowce wpływające do szczecińskiego portu. Załogi witać będzie Orkiestra Garnizonowa 8. Flotylli Obrony Wybrzeża Świnoujście, Orkiestra Garnizonowa Szczecin, Żeńska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Olimpia Szczecin i Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Wood & Brass Band”.

Jeszcze tego dnia na Łasztowni od godz. 16.00 odbywać się będzie koncert „Szczecin z całego serca polecam – Ambasador” cz. 1. Tego dnia wystąpią Ambasadorzy naszego miasta: Ukeje, Chorzy na Odrę, Skambomambo, Big Fat Mama, Listopad i Baltic Neopolis Orchestra.

W sobotę (3 sierpnia) od godz. 12.00 witane będą kolejne jednostki cumujące w Szczecinie. O godz. 16.00  na Wałach Chrobrego odbędzie się natomiast oficjalne otwarcie regat.

Zarówno Wały Chrobrego jak i woda zajęte będą przez turystów i żaglowce. Dlatego przywitanie ma odbyć się… w powietrzu. Szczeciński Aeroklub zaplanował przelot samolotu z transparentem powitalnym, skok 12 skoczków spadochro¬nowych z flagami państw uczestników TTSR, pokazy akrobacyjne i prze¬lot historycznego oldtimera CSS 13. Od godz. 16.00 na scenie Folkowej zagrają m.in. Bubliczki Stonehenge i Megitza z Chicago.

Jednym z tradycyjnych wydarzeń podczas regat jest Obiad Kapitański, zaplanowany na sobotni wieczór. Jest to  uroczyste spotkanie kapitanów żaglowców i jachtów z gośćmi oficjalnymi i władzami miasta i regionu.

Kolejną tradycją The Tall Ships races jest parada załóg. W sobotę od godz. 16.00 ulicami miasta, od Wałów Chrobrego do Teatru Letniego, przejdą żeglarze z całego świata ubrani w tradycyjne stroje swoich bander.

W niedzielę (4 sierpnia) na Łasztowni zaplanowano koncert wieńczący doroczny cykl spotkań muzycznych realizowanych przez Miasto Szczecin i Radio Szczecin pod hasłem „Sail Szczecin – Płyńmy do Szczecina”. W programie występy zespołów m.in. Stare Dzwony, Banana Boat i Qftry.

Jeszcze tego dnia o godz. 20.00 odbędzie się dyskoteka dla członków załóg. Impreza ma odbyć się na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Oprawę muzyczną zagwarantują szczecińscy dj’e.

W poniedziałek (5 sierpnia) o 16.00 odbędzie się druga odsłona koncertu szczecińskich Ambasadorów. Na Łasztowni wystąpią: Heaven, Bona Fides, Sklep 
z Ptasimi Piórami, Joanna & The Forest i Lord Sound of Quenn

Przez cały czas trwania regat na Placu Adama Mickiewicza stać będzie scena dziecięca. Wśród atrakcji dla dzieci przewidziano m.in. Piracką Akademię, występy zespołów dziecięcych, warsztaty i przedstawienia.

Drugi szczeciński finał The Tall Ships Races, który odbędzie się w Szczecinie w dniach 3-6 sierpnia 2013 roku, przedłużony zostanie o VI Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni PYROMAGIC 2013 i festiwal muzyki elektronicznej Szczecin Music Live 2013.

Biuro Komunikacji Społecznej i Marketingowej UM

Źródłowww.morzaioceany.pl

Komentarze