Wraca „Fryderyk Chopin” – Z uczniami „Niebieskiej Szkoły” powróci 1 kwietnia do Szczecina

0
322

Przełom marca i kwietnia w Szczecinie będzie prawdziwym świętem dla wszystkich sympatyków żaglowca Fryderyk Chopin.
Obecnie STS Fryderyk Chopin z uczniami Niebieskiej Szkoły na pokładzie płynie wzdłuż wybrzeży Europy, by 1 kwietnia zawitać po wielomiesięcznym transatlantyckim rejsie do macierzystego portu w Szczecinie. Oficjalne powitanie żaglowca zaplanowane jest na godz. 12.00 przy Wałach Chrobrego. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu wszystkich sympatyków żaglowca oraz Niebieskiej Szkoły. 

Okazją do spotkania z Chopinem już dzień wcześniej będzie slajdowisko pt. Niebieska Szkoła na morzach i oceanach, które odbędzie się 31 marca o godz. 19.30 w ramach spotkań Szczecińskiego Klubu Podróżnika SzKaPa w Klubie Hormon przy ul. Monte Cassino 6 w Szczecinie. O Niebieskiej Szkole, jej uczniach i przygodach opowie dyrektor szkoły Marek Muszyński. Więcej informacji: http://szkapa.blogspot.com/

1 kwietnia odbędzie się również drugie spotkanie szczecińskiej młodzieży z Niebieską Szkołą, realizowane przez Fundację STS Fryderyk Chopin we współpracy ze Szczecińskim Programem Edukacji Wodnej i Żeglarskiej. Warsztaty obejmą godziny przedpołudniowe, a ich tematem przewodnim będzie Wychowanie morskie – doświadczenie na całe życie. Spotkanie poprowadzi dyrektor Niebieskiej Szkoły – Marek Muszyński, który tego dnia spotka się z uczniami Zespołu Szkół nr 8, XI Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Rzemieślniczych oraz SOSW dla dzieci niesłyszących. Marek Muszyński opowie o idei wychowania morskiego, jego zasadach oraz wpływie na kształtowanie osobowości młodych ludzi. Warsztaty odbędą się w Pałacu Młodzieży w Szczecinie. Po zakończonym spotkaniu, ok. godz. 11.00 Marek Muszyński razem z młodzieżą uczestniczącą w spotkaniu wyruszą na szczecińskie nabrzeże, by powitać wracającego po wielomiesięcznym rejsie z Karaibów Fryderyka Chopina z uczniami Niebieskiej Szkoły na jego pokładzie. Będzie to nie tylko świetna okazja, by obejrzeć żaglowiec, ale również wysłuchać na żywo opowieści uczniów oraz doświadczyć przynajmniej części ich emocji.

obraz nr 1

obraz nr 2

Za zgodą: http://www.zozz.com.pl/ 

Komentarze