Walne Sprawozdawcze Zgromadzenie SAJ w Górkach.

0
260

Za zgodą Jerzego Kulińskiego

W piątek 7 marca w Dworze Artusa odbędzie się uroczysta ceremonia wręczania Nagród „Rejs Roku”, w tym Nagroda „ŻAGLI” (troje członków SAJ). Później różne balangi, z których najważniejsza to Bractwa Kaphornowców. Pewnie przeciągną się do późnej nocy. W trosce o komfort uczestników Walne Zgromadzenie Członków i Sympatyków STOWARZYSZENIA ARMATORÓW JACHTOWYCH zostało zwołane nazajutrzsobotę 8 marca na godzinę 1200 w pierwszym terminie. Drugim, 30 minut później. Te 2 teminy zawsze mnie śmieszą, bo to tylko takie udawanie, że się jakiegoś bałwańskiego przepisu wyższej rangi przestrzega. Że też nie ma odważnych, aby wreszcie to bezsensowne udawanie ukrócić.
obraz nr 1

 
Walne Zgromadzenia wbrew nazwie nie są też takie zupełnie walne, to znaczy liczne, bo trudno oczekiwac aby zimową porą ktoś przyjechał aż z Mielca. To jest „efekt uboczny” tego, że człokowie SAJ mieszkają na calym terytorium Rzeczpospolitej. Ściągną oczywiście żeglarze z metropolii gdańskiej, napewno tczewianie, elblążanie, ktoś tam z Pucka, Wejherowa, Słupska, Gniezna, no i Warszawy z przyległościami. Liczę na kilka osób ze Szczecina, Łodzi i przynajmniej jednego, ale bardzo ważnego i zasłużonego wrocka.
Na Walnym będzie mowa co się nam udało, o co się szarpiemy, jakie ponieśliśmy porażki i dlaczego. No i o planach, planach. Nie przesądzajac wniosków z dyskusji – chciałbym już teraz Radzie Armatorskiej wstępnie podziękować za ogromny trud ich codziennej (!) pracy. Dodam pracy – wolontariuszy.
obraz nr 2

Mapka z programu internetowego „SZUKACZ”
.
Napewno na parkingu przystani JKM „NEPTUN” zobaczymy wiele samochodów. Dla tych, którzy wybierają się do nas po raz pierwszy – mapka „wszystkie drogi na Walne SAJ„. Może się zdarzyć, że ktoś przyjedzie do Gdańska pociągiem lub „PolskimBusem” (rezerwacje róbcie już !). Dla nich informacja o miejskim transporcie autobusowym: autobus ZTM „111” z Dworca PKP Gdańsk Główny – 20-ty przystanek (końcow y, pętla) dalej 400 metrów pieszo (po lewej Rozlewisko Wisły Śmiałej, po prawej stocznie) w kierunku S do bramy JKM „NEPTUN”. To stary, spory, dobrze zorganizowany jachtklub armatorski, który dekadę temu opuścił struktury PZŻ. Stowarzyszenie Armatorów Jachtowych ma tu swoją oficjalną siedzibę jako gość.
Informacja o rezerwowaniu noclegów zostanie umieszczona w komentarzu podnewsowym
Już się cieszę na spotkanie z Przyjaciółmi.
Do zobaczenia na Walnym !
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
———————————–
ZAPRASZAMY NA WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW SAJ 8 MARCA 2014
Rada Armatorska zgodnie z 14.2 Statutu zwołuje sprawozdawcze Walne Zgromadzenie członków SAJ na sobotę 8 marca 2014 w Gdańsku w siedzibie JKM „Neptun”, Górki Zachodnie ul.Przełom 10.
Rozpoczęcie zebrania: godzina 1200 w pierwszym terminie, 1230 w drugim terminie.
Projekt porządku obrad Walnego Zgromadzenia SAJ w dniu 8.03.2014 r.
1.Otwarcie Zgromadzenia, 
2. Wybór Przewodniczącego Zgromadzenia,
3. Wybór protokolanta,
4. Propozycje zmian do porządku obrad,
5. Zatwierdzenie porządku obrad, 
6. Wybór Komisji Mandatowo-Skrutacyjnej,
7. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków, 
8. Przedstawienie sprawozdań Rady Armatorskiej SAJ i Komisji Rewizyjnej,
9. Stwierdzenie przez Komisje Skrutacyjna prawomocności zgromadzenia 
10. Dyskusja nad sprawozdaniami,
11.Głosowanie nad przyjęciem sprawozdań,
12.Głosowanie nad absolutorium za ostatni rok,
13. Wolne wnioski i propozycje uchwał,
14. Podjęcie uchwał przez Walne Zgromadzenie,
15. Zakończenie Walnego Zgromadzenia.
—————————————-
Po zamknięciu Walnego ok. 1500 kameralna impreza integracyjna
.
RADA ARMATORSKA SAJ
 

Komentarze