„Wakacje” na pokładzie regatowego jachtu TOMAHAWK

0
338

Ostatnie tygodnie na pokładzie Tomahawka to nieustanny trening w różnych, także skrajnych dla sprzętu warunkach. Na okres miesiąca jacht opuścił spokojną przystań Marina Hotele w Szczecinie, aby wziąć udział w szeregu imprez na szerszych wodach Zalewu Szczecińskiego, Zalewu Kamieńskiego i Zatoki Pomorskiej.

Warto zaznaczyć, że w tym czasie Tomahawk wygrał wszystkie wyścigi, w których dopłynął do mety (oprócz dwóch związanych z: awarią bomu na Jez. Dąbie w czasie Regat o Puchar YKP oraz delikatną wywrotką w czasie wyścigu o Błęktiną Wstęgę Zatoki Pomorskiej w Świnoujściu), w tym: Regaty Wiatrak, wyścig o Błękitną Wstęgę Zatoki Kamieńskiej oraz etap Regat Turystycznych (ze Świnoujścia do Dziwnowa), w czasie którego – jak się wydaje – ustanowił nieoficjalny rekord tej trasy przepływając ją w niecałe 1 h i 40 min (komisja była na mecie 20 minut później).

Jacht brał udział również w morskich treningach wzdłuż plaży zachodniego wybrzeża (w tym najbardziej spektakularnym przy Molo w Międzyzdrojach).

W pracach załogi podczas ww. regat i treningach udział wzięło wielu doświadczonych i bardzo dobrych żeglarzy, w tym przede wszystkim (w kolejności alfabetycznej):
Krzysztof Beltrani, Maciej Gonerko, Andrzej Januszewski, Wojciech Paluszkiewicz, Wojciech Pietkiewicz, Karina Rostek, Mariusz Tetela, Tomasz Tetela, Olek Waszkiewicz, Bogdan Wrzesień, Zbigniew Zbroja, Marcin Zubrzycki, Krzysztof Żełudziewicz. Wszystkim gratulujemy dobrych rezultatów!

Najbliższe plany regatowe Teamu to udział w długo oczekiwanej, największej imprezie w tej części Bałtyku – XI Regatach Unity Line.

Team będzie występował w następującym składzie:
1) Ł. Czaja (trymer grota),
2) K. Beltrani (pitman),
3) M.”Dziki” Prokopiak (pitman),
4) K. Rostek (taktyk)
4) T. Tetela (trymer baksztagów. pitman),
5) M.Tetela (trymer baksztagów, pitman),
6) K. Żełudziewicz (trymer żagli przednich),
7) P. Zbroja (sternik).

Jacht został oficjalnie zgłoszony do grupy XII tzw. jachtów wyczynowych. Jednak możliwość startowania w tym samym czasie na jednej trasie z pozostałymi najszybszymi grupami (klasami otwartymi ponad 10 metrów, ORC i KWR III) umożliwi bezwzględną rywalizację również z innymi jachtami, w tym wcześniejszymi zwycięzcami tych Regat (również z Niemiec).

Emocje będą gwarantowane 🙂

Załoga jachtu Tomahawk (Patryk Zbroja Yacht Racing Team) wspierana jest przez SZCZECIN FLOATING GARDEN, producenta włoskiej odzieży sportowej SLAM, port MARINA HOTELE oraz znaną szczecińską firmę budowlaną specjalizującą się w rekonstrukcjach zabytków KONSART.

Komentarze