W najbliższy czwartek oficjalne rozpoczęcie regat Energa Sailing Cup w Kamieniu Pomorskim

0
458

30 maja br. na wodach zalewu kamieńskiego, rozpoczną się kolejne regaty z cyklu Energa Sailing Cup. W zawodach wezmą udział zawodnicy klasy Optimist grupy „A”. Regaty w Kamieniu Pomorskim zakończą się w sobotę.

Zawody na zalewie kamieńskim rozpoczną się w czwartek o godzinie 10:00. Młodzi żeglarze, poza zwycięstwem w regatach, będą walczyli o punkty w cyklu Energa Sailing Cup a także o awans do Mistrzostw Świata i Europy oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie Optimist. Zawody potrwają trzy dni. Zakończenie regat jest planowane na godzinę 15:00 w sobotę.

Regaty w Kamieniu Pomorskim są drugimi zawodami z cyklu Energa Sailing Cup. Pierwsze odbyły się w dniach 17-19.05 w Giżycku. Zawodnicy, którzy biorą udział w regatach gromadzą punkty do łącznej klasyfikacji końcowej. Czterdziestu najlepszych żeglarzy cyklu weźmie udział w wielkich regatach finałowych Programu w Sopocie (24-25.08). Nagrodą dla zwycięzców będzie udział w utworzonym programie stypendialnym ENERGA Sailing Development Program. Łącznie, aż trzynastu żeglarzy otrzyma od Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA wsparcie finansowe na kontynuowanie sportowej kariery.

Wszystkie informacje o programie oraz regatach znajdują się na stronie internetowej: www.edu.energasailing.pl 

Komentarze