VOR 2014-2015: Rozpoczął się etap 6 – a gdzie wiatr?

0
475

Wczoraj flota Volvo Ocean 65 wyruszyła z Itajaí w podróż do Newport (Rhode Island, USA), choć „wyruszyła” to za dużo powiedziane. Jachty dryfowały w niemal bezwietrznych warunkach przez prawie godzinę, aż w końcu komitet organizacyjny wyścigu zdecydował, że flota może skierować się na otwarte morze, skracając tym samym okrążenie w porcie.

 

 

Zespół Alvimedica jak żaden inny marzy o wygraniu tego etapu – w końcu kończy się on w macierzystym porcie – i miał zaszczyt wyprowadzić flotę z Itajaí z „zawrotną” prędkością 3-5 węzłów.

 

Po piętach deptała mu drużyna Mapfre, która z kolei uciekała przed ogólnym liderem – Abu Dhabi Ocean Racing. Dalej znaleźli się kolejno: Team SCA, Dongfeng Race Team i Team Brunel.

 

 

Walker i jego załoga, którzy nie ukończyli poprzedniego etapu ze względu na uszkodzenie masztu, mieli także pecha podczas rozpoczęcia tego etapu – znaleźli się po złej stronie linii startu i musieli zawrócić.

 

Na lepsze warunki flota powinna natrafić w miarę, jak będzie posuwała się na północ wzdłuż brazylijskiego wybrzeża. Co prawda, podczas tego etapu nie powinny pojawić się tak ekstremalne warunki pogodowe, jakie panowały podczas podróży przez Ocean Południowy i Południowy Atlantyk, jednak z pewnością zawodników czeka wiele wyzwań – szczególnie da im się we znaki lekka bryza, która wystawi ich cierpliwość na próbę.

 

 

Oczekuje się, że jachty będą potrzebować około 17-20 dni, żeby dotrzeć do Newport.

 

A oto najnowszy ranking:

 

1 MAPFRE

2 Team Alvimedica

3 Abu Dhabi Ocean Racing  

4 Team SCA

5 Dongfeng Race Team

6 Team Brunel

 

 

Zdjęcia: Ainoha Sanchez, Buda Mendes

 

Tłum. i oprac. Izabela Kaleta

 

Źródła: www.volvooceanrace.com, informacja prasowa news@volvooceanrace.com

 

 

Komentarze