VOR 2014-2015: Postój w Hadze – pierwszy na miejsce dotarł Team Alvimedica

0
452

 

Alvimedica triumfalnie zjawił się w Hadze o godz. 01.34 lokalnego czasu. Dzięki temu zespół jest na najlepszej drodze do wygrania etapu 9 tegorocznej edycji VOR.

 

Drużyna dotarła do Hagi po 2 dniach, 8 godzinach i 34 minutach. To daje im przewagę 26 mil nad drugim zespołem w rankingu, Dongfeng Race Team, który pojawił się w porcie 1 godzinę i 45 minut po liderze.

 

 

Zgodnie z najnowszymi szacunkami, jachty powinny ukończyć ostatni etap VOR w poniedziałek po południu. Żeby Alvimedica mógł zająć miejsce na podium w rankingu ogólnym, musi zwyciężyć nie tylko w tym etapie, ale również w wyścigu w porcie, a Vestas Wind i Team SCA będą musiały poprawić swoje dotychczasowe pozycje i wcisnąć się między Alvimedica, Dongfeng i Mapfre.

 

Team Brunel liczył na lepsze miejsce niż to, które zajęli w macierzystym porcie, jednak jeszcze przed startem Bouwe Bekking powiedział, że liczy się wynik w Göteborgu.

Tymczasem, Abu Dhabi Ocean Racing płynął spokojnie przed siebie, zajmując miejsce piąte – to specjalny wybieg, bowiem zespół chciał uniknąć większych problemów w pierwszej połowie etapu 9. Załoga na Azzam w klasyfikacji ogólnej ma 8 punktów przewagi nad Brunel.

 

Jeśli dotychczasowe pozycje się utrzymają, Abu Dhabi będzie mieć 24 punkty przewagi nad Brunel, 31 punktów nad Dongfeng, 34 punkty nad Mapfre i Alvimedica, 51 punktów nad SCA i 60 nad Vestas Wind.

 

Ostatni wyścig w porcie odbędzie się w sobotę, 27 czerwca – zapowiada się wspaniały finał, ponieważ jeszcze nigdy w 41-letniej historii wyścigu walka nie była tak wyrównana.

 

Oto pełny ranking:

 

1 Team Alvimedica

2 Dongfeng Race Team

3 Mapfre       

4 Team Brunel

5 Abu Dhabi Ocean Racing

6 Team Vestas Wind

7 Team SCA

 

 

Zdjęcia: Victor Fraile, Ainoha Sanchez, Ricardo Pinto, Rick Tomlinson

 

 

Tłum. i oprac. Izabela Kaleta

 

Źródło: www.volvooceanrace.com 

 

 

Komentarze