VOR 2014-2015: Nowozelandczyk wzmocni Team Brunel

0
299

 

Nowozelandczyk Adam Minoprio, najmłodszy żeglarz  i mistrz świata, właśnie stał się członkiem Team Brunel i weźmie udział w trzech ostatnich etapach tegorocznej edycji VOR.

 

Jak głosi wczorajsze oświadczenie zespołu, Minoprio zastąpi Hiszpana Javiera de la Plazę, który odszedł z holenderskiej ekipy z powodu innych zobowiązań żeglarskich.

 

 

Adam Minoprio po raz pierwszy miał do czynienia z żeglarstwem w wieku 7 lat. Gdy miał lat 11, wygrał swoje pierwsze krajowe reagty w klasie Optymist, a rok później wziął udział w mistrzostwach świata w tej samej klasie.

 

W 2009 roku, w wieku 24 lat, Adam został najmłodszym żeglarzem, który zyskał tytuł mistrza świata Match Racingu, dołączając do elitarnego grona znakomitych żeglarzy, takich jak Chris Dickson, Dean Barker i Russell Coutts.

 

Był sternikiem na jachcie CAMPER with Emirates Team New Zealand, który zajął drugie miejsce w 11. edycji Volvo Ocean Race w latach 2011-12.

 

Na początku 2014 roku, Minoprio był m.in. taktykiem drużyny Luna Rossa w Pucharze Ameryki, ale Włosi wycofali się z mistrzostw, dzięki czemu pojawiła się szansa na nową przygodę.

 

 

„Volvo Ocean Race jest bardziej wymagający fizycznie, niż przybrzeżne wyścigi.” – powiedział Minoprio – „To zaszczyt, że Bouwe Bekking poprosił mnie, abym wzmocnił szeregi Team Brunel. VOR jest na żeglarskim szczycie, zaraz obok Pucharu Ameryki. Myślę, że moja wiedza i umiejętności pozwolą mi przyczynić się do sukcesów zespołu. Zawsze dążę do tego, by osiągnąć jak najlepszy wynik.”

 

Bouwe Bekking dodał: „Adam płynął w Volvo Ocean Race już wcześniej, został też mistrzem świata w Match Racingu. Być może uda mu się coś zmienić w trzech ostatnich etapach, jako doświadczonemu zawodnikowi.”

 

Drużyna Brunel znajduje się obecnie na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, mając w sumie 21 punktów – 10 punktów straty do lidera, Abu Dhabi Ocean Racing, i 4 punkty do Dongfeng Race Team.

 

16 maja br. zespoły wezmą udział w wyścigu w porcie Newport, a następnego dnia rozpocznie się etap 7, którego trasa wiedzie z Newport od Lizbony (Portugalia).

 

 

 

Zdjęcia: Hamish Hooper, Ian Roman

 

Tłum. i oprac. Izabela Kaleta

 

 

Źródło: informacja prasowa news@volvooceanrace.com 

Komentarze