Volvo Ocean Race: Alvimedica wystartuje w tegorocznej edycji

0
433

Do czterech drużyn, które biorą udział w tegorocznej edycji wyścigu, dołączył zespół Alvimedica. Z założenia ma to być najmłodsza spośród drużyn startujących w Volvo Ocean Race. Do tej pory wiemy, że w jej składzie na pewno znajdą się Amerykanie Charlie Enright, w roli kapitana, i Mark Towill, pełniący również funkcję menadżera.

Charlie Enright, urodzony na Rhode Island, ma już spore doświadczenie w wyścigach przybrzeżnych i oceanicznych. W 2011 roku wziął udział w Rolex Fastnet Race: „Mark i ja razem studiowaliśmy. W 2006 roku wzięliśmy udział w projekcie Morning Light wytwórni Walta Disney’a. Dla nas obu był to początek realizowania naszego marzenia – startu w Volvo Ocean Race. Podczas pracy przy projekcie poznaliśmy weteranów VOR, takich jak Stan Honey, Mike Sanderson i Jerry Kirby.”

Mark Towill, urodzony na Hawajach 29-latek, ma za sobą ponad 15 000 mil wyścigów i sześć przepraw oceanicznych. „Wizja wzięcia udziału w VOR była oczywista i przez jakiś czas służyła jako motywacja we wszystkim, co robiliśmy. Zawsze istnieje jakiś lęk przed tym, co nowe, czego nigdy nie robiłeś wcześniej, ale myślę, że trochę strachu nikomu nie zaszkodzi. Trzeba zachować szacunek dla oceanu. Jesteśmy bardzo podekscytowani. To będzie jedno z najtrudniejszych – o ile nie najtrudniejsze – wyzwanie, jakie podejmiemy.”

Trwają poszukiwania młodych i zdolnych żeglarzy, którzy zasilą zespół.

 

Zdjęcia: Amory Ross

Tłum. Izabela Kaleta

Źródło: www.volvooceanrace.com 

Komentarze