Volvo Ocean Race 2014-2015: Nadchodzą!

0
452

Po ostatnich 24 dniach na morzu, zespoły są już na ostatniej prostej do Abu Dhabi. Nadal nie wiemy, kto na 100% wygra ten etap VOR (choć Brunel ma niezłą okazję). To się dopiero okaże, kiedy jachty pojawią się w porcie.

Pierwsze trzy jachty powinny pojawić się na linii mety jutro między godz. 5.00 rano a 9.00 czasu lokalnego. W USA to będzie noc, w Europie pora śniadania, w Australii pora na drinka… a w Abu Dhabi pora lunchu. Zespoły Alvimedica i Mapfre oczekiwane są tego samego dnia, ale między godz. 20.00 a 23.00, z kolei Team SCA  dzień później.

 

 

Wioska wyścigu jest czynna od dziś. To tutaj tłumy ludzi powitają drużyny biorące udział w tegorocznej edycji Volvo Ocean Race.  Po prawie miesiącu spędzonym na morzu, żeglarze z pewnością ucieszą się na widok roześmianych twarzy, słysząc dopingujące okrzyki.

Zanim jednak zjawią się zawodnicy, wszyscy odwiedzający wioskę będą mogli korzystać z różnych atrakcji oraz zapoznać się z lokalną tradycją. Dla tych, którzy nie mogą być w Abu Dhabi, VOR przygotował stronę, na której będzie można na żywo oglądać przybycie jachtów na metę.

 

Na chwilę obecną ranking wygląda następująco:

 

Team Brunel  

Dongfeng Race Team

Abu Dhabi Ocean Racing

Team Alvimedica      

Team Mapfre

Team SCA

 

 

Zdjęcia: Matt Knighton, Yann Riou, Stefan Coppers, Francisco Vignale

 

 

Tłum. Izabela Kaleta

 

Źródło: www.volvooceanrace.com 

 

 

 

 

 

Komentarze