Volvo Ocean Race 2014-15: Trzy kolejne zawodniczki dołączyły do Team SCA

0
290

 

Przez ostatnie 18 miesięcy kandydatki do Team SCA uczestniczyły w treningach. W poniedziałek potwierdzono akces trzech zawodniczek: Brytyjki Dee Caffari, Sary Hastreiter z Ameryki i Elodie-Jane Mettraux ze Szwajcarii, dzięki czemu załoga TEAM SCA liczy już 12 kobiet.

 

Caffari ma 41 lat. Jest jedyną kobietą, która opłynęła świat trzy razy, non-stop i pływała samotnie dookoła świata w obu kierunkach. Brała udział w Vendee Globe, Global Challenge, Barcelona World Race i czterech wyścigach transatlantyckich. 

 

W swojej karierze Hastreiter przepłynęła ponad 40.000 mil morskich i brała udział w wielu czołowych wydarzeniach w USA i na Karaibach. Pochodzi z Południowej Dakoty, ma 29 lat i jest jedną z czterech członkiń załogi, które nie ukończyły jeszcze 30 lat.

 

Mettraux, również 29-latka, jest znaną szwajcarską żeglarką, która zwyciężyła w rankingu amatorów podczas 2012 Tour de Francea a La Voile. 

 

Caffari, Hastreiter i Mettraux dołączyły do siostry Elodie-Jane – Justine Mettraux, Sally Barkow, Carolijn Brouwer, Sophie Ciszek, Sam Davies, Abby Ehler, Stacey Jackson, Annie Lush i Liz Wardley.11 członków grupy będzie stanowić główny zespół w trakcie wyścigu, reszta będzie w rezerwie. Być może więcej kandydatek zostanie wyłonionych w najbliższych miesiącach.

 

 

Zdjęcia: Rick Tomlinson

 

Tłum. Izabela Kaleta

 

 

Źródło: www.volvooceanrace.com

Komentarze