V edycja Regat o Puchar Korsarza za nami! GALERIA

0
532
Minęło już pięć lat od czasu odtworzenia tajemniczego Kompasu Kapitańskiego. Historycznie zdobył go komandor Polskiego Klubu Morskiego Tadeusz Prechitko na klubowym jachcie Korsarz.
 
Piąta edycja regat pomimo fatalnych prognoz jak na pierwszą połowę sierpnia zgromadziła na starcie 27 jednostek, 14 z nich walczyło w grupie KWR o nagrodę główną czyli Kompas Kapitański.
 

 
Jeden długi 18 milowy bieg symbolizował pamiętny bieg Korsarza z Sopotu do Kilonii. Na starcie zmienne warunki pogodowe, jednak zadowolenie na twarzach uczestników mówiło samo za siebie. Proste zasady, start i meta pod molem w Brzeżnie, trzy boje zwrotne i kurs na Polski Klub Morski gdzie zwycięskie załogi odebrały zasłużone puchary.
 

 
Nagrodę główną czyli Puchar Korsarza wywalczyła załoga jachtu Rioja pod Łukaszem Sławskim, warto wspomnieć iż na tegorocznej edycji regat morskich SailBook Cup, pomimo pecha pogodowego Łukasz dzielnie walczył przez ponad dobę z brakiem wiatru na Zatoce Gdańskiej i na przekór złośliwej aurze przeciął linię mety w Sopocie. Każdy jacht ma swoje „ulubione” warunki, te słowa potwierdzają się w tym przypadku.
 

 
Po uroczystym wręczeniu pucharkw, załogi uczestniczyły w losowaniu nagród ufundowanych przez partnera regat PoZŻ. Worki na kapcie z czapkami żeglarski.info, locyjki przekazane prze fundatora i autora – Jerzego Kulińskiego, kamizelki ratunkowe, reflektor radarowy, odbijacze, koszulki SB Cup 2016 ufundowane przez nowy sklep żeglarski www.MARISTO.pl 
 
A potem tradycyjnie besiada przy ognisku i szantach trwała do samego rana.
 

Klasyfikacja V edycji Regat o Puchar Korsarza

KWR
1 „Rioja” – Łukasz Stawski – Akademicki Klub Morski w Gdańsku
2/3 „Argea II” – Andrzej Gierulski – Jacht Klub „Północny” w Gdańsku
2/3 „Quick Livener” – Jacek Zieliński – Polski Klub Morski w Gdańsku
4 „Agata 8” – Hubert Cieślak – Akademicki Klub Morski w Gdańsku
5 „Ekler” – Piotr Kropidłowski – niezrzeszony Gdynia
6 „Jaricho” – Przemysław Jażdżewski – Jacht Klub Morski „Gryf” w Gdyni
7 „Twins” – Andrzej Mielicki – Ośrodek Żeglarski Akademii Morskiej w Gdyni
8 „Zefirek” – Paweł Bajerski – Jacht Klub Morski „Gryf” w Gdyni
9 „Goplana” – Robert Napiórkowski – Akademicki Klub Morski w Gdańsku
10 „Portowiec Gdański” – Ireneusz Gordon – Jacht Klub „Portowiec” w Gdańsku
11 „Odyssei” – Piotr Ceynowa – TKKF Lotos
12 „Urwis” – Przemysław Rodziewicz – niezrzeszony Gdańsk
13 „More” – Tomasz Szymczuk DNF – niezrzeszony Gdańsk
14 „Mikka” – Piotr Lesz DNS – Jachtklub Elbląg

ORC
1 „Pallas” – Jan Piernikarczyk – Jacht Klub Morski „Gryf” w Gdyni
2 „Diament” – Paweł Hryniewicz – Jacht Klub im. Conrada w Gdańsku
3 „Bussy Lizzy” – Kuba Mariański – Akademicki Klub Morski w Gdańsku
4 „Wataha” – Paweł Wilkowski – Yacht Klub Polski w Gdyni
5 „Allie” – Leopold Naskręt – Jachtklub Morski „Roda” w Gdyni
6 „Rastaban” – Tomasz Dworakowski – niezrzeszony Puck
7 „Safi” – Wiesław Wołowski – Jacht Klub im. Conrada w Gdańsku

Open
1 „Błagodarnost’ 2” – Sergey Pavlenko – Jachtklub Stoczni Gdańskiej
2 „Fujimo” – Mariusz Kowalski – Polski Klub Morski w Gdańsku
3 „Falcon” – Zbigniew Skoczylas – Jachtklub Stoczni Gdańskiej
4 „Oiler” – Marek Kowalski – Jacht Klub Północny w Gdańsku
5 „True Delphia” – Andrzej Kopytko – niezrzeszony Gdańsk
6 „Dobosz” – Maria Kurant – Jacht Klub Morski „Kotwica” w Gdyni

 

 

 

 

 

Komentarze