Uroczystość zamknięcia sezonu

0
681

Właśnie wróciłem z uroczystości zorganizowanej w stolicy polskiego żeglarstwa morskiego. Rano świeciło słońce, ale im bliższa była godzina opuszczenia bandery, tym czarniejsze chmury nadciągały nad Rozlewisko Wisły Śmiałej. Ale zanim deszcz zmoczył zebranych – zdązyłem oddać się mojemu hobby – oglądaniu jachtów przy pomostach i na lądzie. Przedstawiam kilka migawek.

Ceremonię zamknięcia sezonu poprowadził szef NCZ – Krzysztof Zawalski. Wtedy, gdy wszyscy uczestnicy znaleźli schronienie pod okapami dachu budynku NCZ – prowadzący i przemawiający dzielnie stał na deszczu, bez parasola, bez sztormiaka, a nawet z gołą głową. Zaraz po opuszczeniu bandery – zostałem wyróżniony epitetem „nestor” i wywołany na deszcz. Przypadł mi zaszczyt wygłoszenia formuły „sezon żeglarski NCŻ ogłaszam za zamkniety”.
Dalszy ciąg uroczystości i poczęstunek odbył się w Tawenie na II piętrze. Podsumowano sezon 2012 w NCŻ oraz Sekcji Żeglarskiej AZS-AWFiS, rozdano upominki Olimpijczykom z Sekcji Żeglarskiej, ogłoszono wyniki Klubowych Regat Zakończenia Sezonu.
Było fajnie, mogliśmy się policzyć, niestety nie doliczyliśmy się już wszystkich.
Zyjcie wiecznie !
Don Jorge

 

http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=2090&page=0

Komentarze