Trzynastu samotnych

0
470

Wczoraj (tj. 28 lipca) zakończyły się XXIII Regaty Samotników o memoriał im. Leonida Teligi organizowane przez Jacht Klub Morski „GRYF”. Na starcie u wybrzeży Gdyni w szranki stanęło 13 żeglarzy, w tym kobieta Margareta Pusz.

Tym razem zawodnicy zamiast walczyć z „gniewem oceanu” (w tej roli wody Zatoki Gdańskiej) walczyli z jego spokojem. Słaby wiatr utrudniał pokonywanie długich tras oraz wymagał od śmiałków wzmożonej koncentracji i cierpliwości.

Pierwszego dnia (w sobotę 27 lipca) odbyły się dwa wyścigi. Jeden krótszy o długości 3,0 Mm, i drugi dłuższy 16,1 Mm. W niedzielę odbył się tylko jeden wyścig z trasą 3,2 Mm.

W klasyfikacji łącznej wg KWR zwyciężył Jacek Zieliński na jachcie „Quick Livener” przed Jackiem Chabowskim na „Polled 2” i Zbigniewem Rembiewskim na „Słoni”.

Pierwsze dwa miejsca w klasyfikacji wg ORC są takie same, a trzecie miejsce zdobył Jan Piernikarczyk na jachcie „Pallas”.