Transat Jacques Vabre 2015: Kolejne problemy techniczne

0
560

 

Nicolas Boidevezi, kapitan Adopts A Skipper.net i jego kompan Amerykanin Ryan Breymaier, zgłosili wczoraj problemy techniczne – uszkodzenie baksztagu. Ze względów bezpieczeństwa załoga w końcu zdecydowała się przerwać wyścig i kieruje się do Concarneau. Oczywiście,  to wielkie rozczarowanie dla Nicolasa Boidevezi i Ryana Breymaiera, którym od początku szło bardzo dobrze i zajmowali niezłą pozycję.

„To jest oczywiście bardzo trudna decyzja. Ale uszkodzenie baksztagu jest na tyle poważne, że nie możemy pozwolić sobie na kontynuowanie wyścigu i ryzyko, że coś jeszcze się zepsuje. Wyścigi oceaniczne to nie rosyjska ruletka.” – powiedział Boidevezi.

 

Dziś wczesnym rankiem Yves le Blevec i Jean-Baptiste Vaillant, kapitanowie Actual, zgłosili dyrekcji wyścigu problemy techniczne i skierowali się w stronę kontynentu. Załoga jest bezpieczna.

 

Także JP Dick i Fabien Delahaye mają pecha – musieli zrobić pit-stop na Maderze. Kapitanowie zgłosili, że dwie wręgi w przedniej części jachtu uległy uszkodzeniu. Dick i Delahaye zdecydowali się popłynąć na Maderę, by ocenić uszkodzenia. Po dokładnych oględzinach podejmą decyzję o dalszym udziale w TJV.

 

Zespół na O Canada ma uszkodzoną szynę masztową. Kapitanowie spróbują naprawić uszkodzenie na bieżąco, jednak jeśli im się to nie uda, będą musieli zrobić postój.

 

 

 

Tłum. i oprac. Izabela Kaleta

 

Źródło: www.transatjacquesvabre.com

Komentarze