Top 5 wodoodpornych lornetek morskich

0
955

Dla laików lornetki morskie to po prostu gadżet, który pomaga marynarzom „gapić się na horyzont” i lepiej widzieć oddalone obiekty. Jednak znaczenie i wartość lornetek morskich to coś więcej niż takie uproszczone wyjaśnienie. Biorąc pod uwagę obszar jej potencjalnego wykorzystania, lornetka musi sprawdzić się za zarówno w normalnych warunkach pogodowych, jak i podczas huraganów i burz. Poza tym, musi być wytrzymała, aby długo służyć docelowym użytkownikom.

 

Poniżej znajduje się ranking pięciu lornetek morskich, które są prawdziwym „must-have” dla wszystkich wilków morskich:

1. Barska, wodoodporne lornetki: Pośród wodoodpornych lornetek dostępnych na rynku, te sprzedawane przez Barska są absolutnym faworytem. Łączą styl i użyteczność, są także lekkie, co sprawia, że są łatwe do przenoszenia. Czarno-żółty korpus jest wykonany z gumy. Wymiar soczewki 10 x 25 mm sprawia, że obsługa jest łatwa dla użytkowników.

2. Lornetka Steiner: O wymiarach 7 x 50 mm, lornetki Steiner są na drugim miejscu tej listy lornetek morskich. Ważąc zaledwie kilogram, są lekkie jednocześnie oferując zasięg ponad 350 stóp lub 1000 jardów. Wykończenie uchwytu jest gumowe, co pozwala użytkownikom na korzystanie z lornetki nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Wisienką na torcie niech będzie fakt, że można jej używać także nosząc okulary, w tym przeciwsłoneczne.

3. Lornetka Bushnell:  Najbardziej godną uwagi cechą serii Bushnell jest liniowy (analogowy) kompas. Oprócz kompasu, lornetka wyposażona jest w obiektyw o wymiarze 7 x 50 mm z wielorakim wykończeniem optycznym, umożliwiającym lepszą jasność i widoczność. Wykończenie z gumy pozwala na stabilny chwyt, a wodoodporność zapewnia długoletnią trwałość.

4. Lornetka Fujinon: Lornetki Fujinon z indywidualnym dostosowaniem soczewek do wady wzroku znane są ze swojej prostoty i wysokiej trwałości. Są wyposażone w kompas i całkowicie odporne na działanie wody, co czyni je idealnym gadżetem dla marynarzy. Lornetki te są znane dokładnego wskazania stanowiska i przestrzeni między statkiem, a obiektem na horyzoncie.

5. Lornetka Pentax: O wymiarze obiektywu 8 x 25 mm, lornetki Nikon są eleganckie, co nie umniejsza ich cech jakościowych. Są one idealne do wszystkich warunków pogodowych oraz wodoodporne, jak również odporne na otarcia.

 

Tłum. Izabela Kaleta

Źródło: http://www.marineinsight.com 

Komentarze