TJV: Tydzień wydarzeń w Le Havre!

0
304

Już w sobotę, 26 października o 10.00 rano zostanie oficjalnie otwarta wioska dla uczestników i widzów Trasant Jacques Vabre w Le Havre. Z tej okazji, publiczność pozna 88 kapitanów biorących w wyścigu, a także weźmie udział w szeregu imprez.

Codziennie w pawilonie Transat Jacques Vabre, będą odbywać się warsztaty i spotkania z pisarzami, takimi jak Marc Pajot, Véronique Massenot, Patrick Poivre d’Arvor i Gilles Lapouge. 

W czwartek, 31 października o godz. 20.00, specjalnym gościem będzie Charles Berling. Goście mogą napić się kawy w dowolnym momencie, korzystając z punktu „ARBŌAT The Nappy Coffee Tree”, a także posłuchać muzyki.

W dorzeczu Eure, publiczność będzie mogła między innymi nauczyć się pływać i nurkować wokół basenu portowego im. Paul’a Vatine. Zostanie też wystawiona ekspozycja rzeźbiarza Raynal’a Cecylia. Na koniec dnia, o godz. 18.00, Café da Praia oferuje muzyczny koktajl, a od 21.00 do 4.00 nad ranem zebranym czas będzie umilał DJ.

W sobotę, 26 października o godz. 19.00, publiczności zostaną zaprezentowane duety startujące w Transat Jacques Vabre. To świetna okazja do zbierania autografów.

W piątek, 1 listopada Transat Jacques Vabre będzie obchodzić 20. rocznicę i poznamy osoby, które sprawiają, że to historyczne wydarzenie wciąż ma miejsce. Zanim zawodnicy wyruszą do Itajaí w Brazylii, w sobotę, 2 listopada o 20.00, odbędzie się honorowy pokaz fajerwerków.

Niedziela, 3 listopada, to wielki dzień rozpoczynający Transat Jacques Vabre. Łodzie opuszczą basen portowy im. Paul’a Vatine o 8:30, by poczekać na sygnał startowy o 13:02.

Komentarze