TJV: Sébastien Rogues i Fabien Delahaye zwyciężają w Class40

0
370

Jednak obyło się bez niespodzianek. Liderzy Class40 dotarli do mety w Itajai w takiej kolejności, w jakiej utrzymywali się przez ostatnie kilka dni. Pierwsze miejsce na podium przypadło GDF SUEZ, który przekroczył linię mety o 20.56 czasu lokalnego, po 20 dniach, 21 godzinach, 41 minutach i 25 sekundach od startu. Sébastien Rogues powiedział: „Bez dużego spinakera było nam ciężko, widzieliśmy, jak inni nadrabiają zaległości. Trzy dni temu myśleliśmy, że możemy zakończyć jako trzeci.”

Fabien Delahaye dodał: „Jakby spojrzeć z zewnątrz, nasz rejs mógł wydawać się prosty. W rzeczywistości mieliśmy wzloty i upadki. Ale nigdy się nie poddaliśmy. Dzięki sprzyjającej pogodzie, która towarzyszyła nam niemal cały czas, udało nam się wygrać Trasant Jacques Vabre, nie zbaczając za bardzo z kursu.”

Na drugim miejscu znalazł się hiszpański duet Alex Pella i Pablo Santurde na Tales Santander 2014. Przekroczyli linię mety o godz. 00.36 po 21 dniach, 1 godzinie, 22 minutach i 15 sekundach, kończąc wyścig 3 godziny, 40 minut i 50 sekund po zwycięzcach. Hiszpanie cieszą się z drugiego miejsca, ale Pella uważa, że gdyby nie pit-stop, mogliby wygrać ten wyścig: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z drugiego miejsca. To były ciężkie chwile, kiedy zatrzymaliśmy się w La Coruna, żeby naprawić ster i nie wiedzieliśmy, czy da się go naprawić, czy czeka nas powrót do domu. Na szczęście udało się naprawić usterkę, ale kiedy wyszliśmy La Coruna, nie mieliśmy wiatru, a GDF SUEZ i Mare byli daleko.”

Na trzecim miejscu uplasował się niemiecko-francuski duet na MareJorg Riechers i Pierre Brasseur. Udało im się dotrzeć do Itajai o 02.36 czasu lokalnego, po 21 dniach, 3 godzinach, 21 minutach i 55 sekundach. Riechers powiedział: „Dla nas to był dobry wyścig. Myślę, że popłynęliśmy sprawnie i mądrze. Niestety, po prostu nie mieliśmy odpowiedniej prędkości, aby wygrać. To było jasne od samego początku, i potwierdziło się na drodze w kierunku równika. Jesteśmy szczęśliwi, że ukończyliśmy wyścig jako trzeci, to było coś wspaniałego znajdować się tak blisko Tales, która jest przecież bardzo szybką łodzią. Jesteśmy szczęśliwi, że zakończyliśmy wyścig tylko dziesięć mil za nimi.”

Źródło: www.transat-jacques-vabre.com 

Komentarze