TJV: Lamire i Mura na 3 miejscu w klasie w Multi50

0
498

Rennes Métropole-St Malo Agglomeration przekroczył linię mety w Itajai o godz. 02.03 nad ranem (czasu lokalnego), zdobywając tym samym 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Multi50. Gilles Lamiré i Andrea Mura ukończyli wyścig w 19 dni, 16 godzin, 03 minuty i 46 sekund, czyli 4 dni, 22 godziny, 23 minuty i 31 sekundy po zwycięzcach na FenêtréA Cardinal. Na trasie pozostał jeszcze Vers un Monde Sans SIDA (Erik Nigon / Samy Villeneuve).

Co słychać u pozostałych? Bureau Valley i VNAM dzieli od siebie 30 mil. Louis Burton i Guillaume Le Brec są na dobrej drodze, by dotrzeć jako pierwsi do Itajai, ale żeby utrzymać się na piątym miejscu w końcowym rankingu, muszą zachować przewagę ponad dwóch godzin nad Bertrand’em de Broc i Arnaud’em Boissières. Bureau Valley i VNAM powinni dziś dotrzeć do mety. Za nimi trzyma się Energa(Gutkowski – Marczewski)i prawdopodobnie pojawi się w Itajai 4 godziny później. We czwartek rano powinni dotrzećTeam Plastique (Di Benedetto, Monako) i Initiatives Coeur (Lamotte-Damiens).

Burzowe fronty opuściły zatokę Rio, pozostawiając Itajai skąpane w słońcu. Wieje też optymalny wiatr – we wtorek po południu wiał z siłą nieco ponad 15 węzłów, ale na dziś i jutro prognozy przewidują komplikacje i pojawienie się układu niskiego ciśnienia w okolicy Sao Paolo.

Źródło: www.transat-jaqcues-vabre.com 

 

 

Komentarze