TJV: Edmond de Rothschild pierwszy w Itajai!

0
458

Francuski duet Sebastien Josse i Charles Caudrelier przekroczyli linię mety o godz.15.03 czasu lokalnego. Tym samym zwyciężyli w klasie MOD 70.

Zawodnicy wyruszyli z Le Havre w czwartek, 7 listopada o 13.00 lokalnego czasu. Podróż jachtu Edmond de Rothschild trwała zaledwie 11 dni, 5 godzin, 3 minuty i 54 sekundy.

Sebastien Josse powiedział: „Myślę, że ważne jest, aby uzyskać przewagę zaraz na starcie. Wiemy, że Sidney i Damian są bardzo dobrymi żeglarzami i wiedzieliśmy, że jak tylko będą mieli okazję, będą chcieli przejąć prowadzenie.”

Kiedy francuski duet przekraczał linię mety, konkurenci na Oman Air Musandam, Sidney Gavignet i Damian Foxall byli około 60 mil za nimi. Ostatecznie dotarli do mety o godz. 20.04 (czasu lokalnego), po 11 dniach, 10 godzinach, 4 minutach i 9 sekundach.

Damian Foxall skomentował: „Myślę, że popełniliśmy kilka błędów. Kiedy bierze się udział w takiej imprezie najważniejsze jest to, żeby po zakończeniu powiedzieć: niczego nie żałuję. Jesteśmy zadowoleni z tych dwóch tygodni na morzu, a zwycięstwo Edmond de Rothschild jest zasłużone.”

Źródło: www.transat-jacques-vabre.com

Komentarze