Team Wschodni o Bitwie

0
454

Wielkimi krokami zbliża się koniec sezonu..  deszcz za oknem,  niskie temperatury i noce coraz dłuższe. W JSG trwa wrześniowy cykl regatowy o Puchar Sześciu Piw, zostaje jeszcze tylko Błękitna Wstęga, więc nadchodzi również czas na Bitwę. Tak jak na początku sezonu byłem żądny krwi za ubiegłoroczny remis, tak teraz zaczynam odczuwać lęk przed ponowną próbą samotnego okrążenia Gotlandii. Czy pogoda dopisze, czy znowu będzie tak ciężko jak w zeszłym roku? „Okien pogodowych” w tej imprezie nie przewidujemy..

 

Jedynie o Quicka jestem dziwnie spokojny. Nasz wspólny sezon 2013 należy zdecydowanie do najlepszych. Małe korekty drzemek w budziku, kalibracja elektroniki przez Navinord, żagle ponownie sprawdzone przez OceanSails, przygotowane dwa komplety sztormiaków, dwie pary kaloszy od Henri Lloyda, więc powinno być szybko, sucho i wygodnie.
 
Team SailBook.pl po małych roszadach pozbierany, tak więc witam nowych wolontariuszy, czyli Krzysztofa Paula – szefa naszej Pomorskiej Reprezentacji Morskiej, który wraz z Andrzejem Szrubkowskim z JSG, zajmą się dla mnie strategią i prognozami; Aleksandrę Warecką – naczelną SailBook.pl i Pierwszego na SailBook Cup 2013, która jako ostoja spokoju będzie czuwała nad wszystkim; standardowo Kasię (już nie Roznerską a Cywińską) odpowiedzialną za apteczkę i operacje via-satelita; Włodzimierza Machnikowskiego czyli Radio Gdańsk; oraz Andrzeja Mielickiego, Pierwszego z udanych Morskich Mistrzostw Polski, reprezentanta POZŻ.
 
Dziś stanęło, że koniec z wyścigiem zbrojeń i „jedziemy” w formule przelicznikowej KWR lub ORC. Tak więc zapowiada się ciekawie, i sprawiedliwie – trudno by mi było, a tymbardziej Bartkowi na Nefrycie, walczyć 1:1 z Polską Miedzią, kilkanaście generacji nowszą, lepiej wyposażoną i dłuższą, czyli zwyczajnie konstrukcyjnie szybszą jednostką. A przyznam szczerze, że w tym roku oprócz chęci uczestnictwa, mam też apetyt na wygraną:)
 
Prowiantowanie, odbalastowanie i jedno jest pewne W TYM ROKU IDZIEMY NA OSTRO !!!
 
Jacek Zieliński – s/y Quick Livener

Komentarze