Szczecinianie wygrali Audi Match Race!

0
781

Patryk Zbroja Yacht Racing Team, szczecińscy żeglarze płynący w składzie: Maciej Gonero – trymer żagli przednich, Krzysztof Żełudziewicz – pitman, Patryk Zbroja – sternik, wygrali w niemieckim Waren (nad Jeziorem Mueritz) prestiżowe regaty Audi Match Race (zaliczane do Pucharu Świata jako Grade 3).

Warto podkreślić, że szczecinianie nie przegrali w regatach żadnego wyścigu! Kluczem do sukcesu było tym razem zwycięstwo w grupie eliminacyjnej. W czasie półfinałów załoga P. Zbroi wygrywała pewnie 1:0 z berlińską ekipą J. Hartwiga (który zanotował dobry występ, kwalifikując się do półfinałów, po zwycięstwie m.in. nad wyżej notowaną załogą Polish Match Team – Szymona Szymika). 

Drugi wyścig półfinałowy P.Zbroi i J.Hartwiga można zakwalifikować bez cienia przesady jako najbardziej ekstremalny z oficjalnych wyścigów meczowych. Dość powiedzieć, że w czasie rozgrywki przedstartowej załogi walczyły do upadłego, niemal w nieustającym ślizgu. W czasie wyścigu wyjątkowo przytomna decyzja Komisji Regatowej o zakazie używania genakerów uchroniła jachty klasy Laser SB3 od utraty masztów… Jachty z wiatrem bez dodatkowych żagli i tak „leciały” nad falami, pobijając nieoficjalnie kolejne rekordy prędkości tej klasy. Prowadzony przez szczecinian wyścig został przerwany na dolnym znaku w sytuacji, gdy prędkość wiatru przekraczała już 40 węzłów…

Drugi półfinał, rozgrywany pomiędzy niemieckimi załogami F. Oehme i S. Meistera został przerwany przy stanie 1:1. Z uwagi na upływ oficjalnego czasu do przeprowadzenia zaproponowanego formatu regat, organizatorzy podjęli decyzję o zakończeniu zmagań, co oznaczało podsumowanie wyników w oparciu o rundę kwalifikacyjną i – z uwagi na brak straty punktu – zwycięstwo szczecińskiej załogi!!!!

 

Ostateczna klasyfikacja Audi Match Race jest następująca:

1. Patryk Zbroja POL
2. Stefan Meister GER
3-4. Felix Oehme GER
3-4. Jens Hartwig GER
5. Joni Steinlein GER
6. Dirk Jan Korpershoek  NED
7. Lars Hueckstaedt GER
8. Kacper Tuński POL
9. Heino Leja GER
10. Szymon Szymik POL
11. Jeroen den Boer NED
12. Klaus Bech DEN

 

Opis regat oraz wyniki dostępne są na oficjalnej stronie organizatora:

http://www.mueritz-matchrace.de/mmr-menu/audi-mmr-menu/ergebnisse.html

 

Partnerami załogi są:
– Miasto Szczecin – team bierze udział w programie Ambasadorzy Szczecina promującym Szczecin Floating Garden,
– Marina Hotele sp. z o.o. – właściciel portu jachtowego w Szczecinie
– polski przedstawiciel włoskiej firmy SLAM, specjalizującej się w odzieży sportowej,
– polski przedstawiciel brytyjskiej firmy HOLT, producenta osprzętu jachtowego. 
– Polish Match Tour – organizator cyklu regat meczowych, szczecińska załoga wchodzi w skład Polish Match Team, zrzeszającym czołowe polskie teamy regatowe.

Zapraszamy również do odwiedzin profilu załogi na FB:
http://www.facebook.com/pages/Patryk-Zbroja-Yacht-Racing-Team/152117631464946?ref=hl

Komentarze