Święto Żeglarstwa już za miesiąc!

0
446

Spotkania z wybitnymi żeglarzami, prezentacje i pokazy filmów, żeglowanie na symulatorze a na deser Pomorska Gala Żeglarska. Zapraszamy do Wejherowa na Święto Żeglarstwa!
Święto Żeglarstwa to całodzienna impreza organizowana wspólnie przez Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski i Prezydenta Miasta Wejherowa. Odbędzie się 18 stycznia w godz. 10-20 w nowoczesnym gmachu Filharmonii Kaszubskiej. 
Tego dnia będzie tam można spotkać się i posłuchać pasjonujących opowieści wybitnych polskich żeglarzy m. in. pierwszą kobietę, która samotnie opłynęła świat dookoła jachtem – Krystynę Chojnowską-Liskiewicz, tegorocznego uczestnika legendarnych transatlantyckich regat samotników OSTAR Krystiana Szypkę i Macieja Sodkiewicza, który na jachcie „Barlovento II” dotarł najdalej na północ w historii polskiego żeglarstwa.
Spotkania z żeglarzami to nie wszystko co czeka na miłośników żagli 18 stycznia. W tym czasie w Filharmonii Kaszubskiej będzie również można obejrzeć prezentacje walorów żeglarskich Pomorza i Wejherowa, poświęcone im wystawy oraz pokazy radiojachtingu. Odbędzie się także projekcja filmu „Tabarly” o słynnym francuskim żeglarzu Ericu Tabarlym poprzedzona wprowadzeniem znanego publicysty morskiego Aleksandra Goska. 
Święto Żeglarstwa jest skierowane nie tylko do dorosłych. Zaproszeni są na nie także dzieci, dla których przygotowane zostały gry i zabawy żeglarskie. Największą atrakcją będzie zapewne symulator żeglarski na którym będzie można poćwiczyć żeglowanie „na sucho”. 
Finałem Święta Żeglarstwa będzie Pomorska Gala Żeglarska, podczas której, jak co roku, ogłoszone zostaną i wręczone „Kryształowe Żagle” nagrody POZŻ za największe osiągnięcia w żeglarstwie pomorskim w tym roku.

www.pozz.org.pl/

Komentarze