SUPem przez Atlantyk!

0
610

 

Francuz Nicolas Jarossay wyruszył 10 kwietnia 2016 w rejs przez Atlantyk. Nie było by w tym nic dziwnego  gdyby nie to, że planuje on pokonać ocean na desce SUP (Stand-Up Paddle). Swoją podróż rozpoczął z Wysp Zielonego Przylądka, a portem docelwym jest Martynika na Karaibach. Śmiałek planuje pokonać dystans 4,5 tysiąca kilometrów w 2-3 miesiące.

Specjalnie na tę podróż zaprjektowana została deska na któej Niklas płynie. Ma ona 6,5 metra długości i 1 metr szerkści, 2 niewielkie kabiny (magazyn sprzętu i żywnści oraz „mieszkalną”), jest wyposażona m.in. w środki łączności, reflektor radarowy, nadajnik AIS. Deska waży około 60 kg, na niej znajduje się 40 kg wyposażenia technicznego, 80 kilo żywności (głównie liofilizowanej), 2 ręczne odsalarki. Budżet całej wyprawy zaplanowano na 110 000 E

Niclas płynie bez asysty innej jednostki. W czasie wiosłowania jest stale przypięty do deski specjalną uprzężą. Na stronie opisującej jego wyprawę można czytać codzienne wpisy z jeg bloga pod adresem: http://www.sup-transatlantique.fr/blog/)

więcej na strnie wyprawy: http://www.sup-transatlantique.fr/ 

Komentarze