STS Generał Zaruski regatowym mistrzem

0
119

 

Z największą radością informujemy, że wczoraj (środa, 10.06.2015 r.) o godz. 22:00 STS Generał Zaruski jako pierwszy w swej klasie przekroczył linię mety regat „Baltic Tall Ships Regatta 2015”!

 

obraz nr 1

To dla Gdańska, dla którego Zaruski pełni rolę jednostki flagowej, olbrzymia satysfakcja. Chyba spełniły się proroctwa na temat wyniku regat, po zdobyciu tytułu najlepszej załogi na paradzie w Kłajpedzie. To pierwszy tego kalibru sukces żeglarski Zaruskiego pod gdańską banderą.

Jako drugi przez znaczną część trasy regat gonił Zaruskiego nasz dobry znajomy z projektu MAST, litewski „Brabander”. Jednak przewaga gdańskiej jednostki rosła z godziny na godzinę. Wczoraj w połowie dnia było to 20 mil morskich, by wieczorem osiągnąć już 32 nm. Wówczas „Brabanderowi” brakowało do mety dokładnie dwa razy tyle, ile Zaruskiemu. Ostatecznie litewski jacht uplasował się na trzeciej pozycji, a drugie miejsce zajął holenderski szkuner gaflowy „Eldorado”.

Teraz załogę Zaruskiego czeka żeglarska fiesta w Szczecinie, a potem powrotny rejs do Gdańska, również o charakterze szkoleniowo-turystycznym. Jednostka popłynie przez Szwecję i Danię z kadrą naukową i studentami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna, oraz załogantami z Gdańska, zamustrowanymi w ramach wolnego naboru.

Strona internetowa żaglowca: www.zaruski.pl 

Komentarze